ژنرال بلندپایه روس ادعا کرد:طرح پنتاگون درمورد ایران

ژنرال بلندپایه روس ادعا کرد:طرح پنتاگون درمورد ایران

یک ژنرال بلندپایه روس ادعا کرد پنتاگون قصد دارد در آینده نزدیک به تاسیسات نظامی ایران حمله کند. به عقیده وی تنها راه برای بازداشتن ایالات متحده از انجام چنین حمله ای تصویب یک قطعنامه بازدارنده در شورای امنیت سازمان ملل است.
 
 
 به گزارش خبرگزاری ریانوستی ، ژنرال «لئونید ایواشوف» معاون آکادمی علوم ژئوپولیتیک روسیه روز شنبه در مسکو به خبرنگاران گفت: «در رابطه با این که یک عملیات نظامی (علیه ایران) انجام خواهد شد، من هیچ تردیدی ندارم». وی در توضیح این مطلب افزود که برآیند بحث های انجام شده در کنفرانس آیپک در واشنگتن و پس گرفتن طرح محدودسازی حمله به ایران از سوی دموکرات های کنگره نشان از آماده شدن فضای داخلی ایالات متحده برای انجام این حمله است.

ژنرال ایواشوف خاطر نشان ساخت به احتمال زیاد، انجام حمله زمینی در دستور کار نخواهد بود و در عوض آمریکایی ها ضرباتی گسترده از هوا وارد خواهند کرد تا توان بازدارندگی ایران را از بین برده و مراکز حساس حکومتی و اقتصادی ایران را نیز از کنترل خارج کنند.

ژنرال ایواشف همچنین احتمال استفاده ارتش آمریکا از سلاح های کم حجم هسته ای را برای حمله به تاسیسات اتمی ایران تائید کرد. وی  ابراز عقیده کرد حمله نظامی آمریکا می تواند به جریان زندگی عادی مردم ایران آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

معاون آکادمی علوم ژئوپولتیک روسیه همچنین گفت که تنها راه برای بازداشتن ایالات متحده از انجام چنین حمله ای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل است که حمله نظامی به ایران را بدورن گرفتن مجوز از این نهاد غیرقانونی اعلام کند. به عقیده آقای ایواشوف چین،فرانسه و آلمان نیز به احتمال قوی از این ایده پشتیبانی خواهند کرد.
 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.