ماجرای منتشر نشده فرار دوم شهرام جزایری در دوبی

ماجرای منتشر نشده فرار دوم شهرام جزایری در دوبی

وقتی تیم اعزامی به هتل می رسد، ماموران پلیس دوبی به آنها می گویند که حق دستگیری جزایری را ندارند و این کار باید صرفا توسط اینترپل صورت بگیرد که هماهنگی و رسیدن اینترپل هم یکی دو ساعتی طول می کشد!... ماموران ایرانی به سمت جزایری می روند تا مانع از خروج وی شوند ولی او که پیشتر با اماراتی ها هماهنگ کرده بود از لابی هتل به پلیس زنگ می زند و مدعی می شود چند نفر مزاحم او شده اند.
پیش از دستگیری شهرام جزایری و انتقالش به ایران، او یکبار توانسته بود در یکی از هتل های دوبی از دست ماموران فرار کند.

یک منبع آگاه در این باره  گفت: در روز 9 اسفند ماموران پلیس ایران که با هماهنگی پلیس امارات به این کشور سفر کرده بودند، رد شهرام جزایری را در یکی از هتل های دوبی پیدا می کنند و به همراه مامورانی از پلیس این شهر به هتل مذکور می روند.

وی افزود: وقتی تیم اعزامی به هتل می رسد، ماموران پلیس دوبی به آنها می گویند که حق دستگیری جزایری را ندارند و این کار باید صرفا توسط اینترپل صورت بگیرد که هماهنگی و رسیدن اینترپل هم یکی دو ساعتی طول می کشد!

ماموران ایرانی از پلیس دوبی می خواهند که لااقل تا رسیدن اینترپل مانع از خروج جزایری از هتل شوند و آنها نیز می پذیرند.

این منبع مطلع افزود: پس از آن چند نفر از ماموران پلیس دوبی به اتاق شهرام می روند تا مانع از خروج وی از هتل شوند ولی دقایقی بعد، ماموران ایرانی که در لابی هتل منتظر بودند در کمال ناباوری می بینند که جزایری از آسانسور بیرون آمد و به سمت درب خروجی هتل رفت و به این ترتیب معلوم می شود که شهرام با ماموران پلیس دوبی "هماهنگی های ویژه ای" (!) کرده است.

با مشاهده این صحنه، ماموران ایرانی به سمت جزایری می روند تا مانع از خروج وی شوند ولی او که پیشتر با اماراتی ها هماهنگ کرده بود از لابی هتل به پلیس زنگ می زند و مدعی می شود چند نفر مزاحم او شده اند.

بعد از این تماس پلیس دوبی که برای دستگیری متهم ، زمان زیادی جهت رسیدن به هتل نیاز داشت، این بار بلافاصله سر می رسد و با ممانعت از انجام وظیفه ماموران ایرانی راه را برای خروج جزایری از هتل باز می کند و بدین ترتیب او در مقابل چشمان ماموران ایرانی و با مساعدت آشکار پلیس دوبی سوار تاکسی می شود و به سرعت محل را ترک می کند.

این منبع مطلع افزود: پس از این اتفاق ماموران پلیس ایران هم قسم می شوند که حتی اگر یک روز هم از عمرشان باقی باشد، جزایری را دستگیر کنند که این اتفاق ظرف دو هفته رخ می دهد و جزایری در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دستگیر می شود.

وی گفت: در دستگیری جزایری، وزارت خارجه نقش بسیار پررنگی ایفا  کرد و با تمام ظرفیت به پی گیری ماجرا پرداخت و اگر همکاری های وزارت خارجه، سرعت عمل وزارت اطلاعات و اقدامات گسترده پلیس ایران نبود، شهرام جزایری هرگز دستگیر نمی شد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.