فیگارو : اعتراض شدید ایرانیها به فیلم ۳۰۰

فیگارو : اعتراض شدید ایرانیها به فیلم 300

 به نوشته فیگارو ایران به ساخت و پخش فیلم سیصد اعتراض کرده است.

به گزارش خبرگزاری «انتخاب»، روزنامه لوفیگارو در شماره امروز خود در اینترنت به قلم دلفین مینویی نوشت: ایران به انچه جنگ روانی غرب علیه ایران گفته شده به فیلم امریکایی سیصد شدیدا اعتراض کرده است .

این فیلم را فرانک میلر ساخته که دران پارسیان به صورت افرادی قاتل - وحشی و بی رحم به تصویر کشیده شده اند 0 این اعتراضات شامل چاپ مقاله در مطبوعات - طومار اینترنتی و سخنرانی های سیاسی بوده است . برای اولین بار رهبران تبعیدی حکومت در یک موضوع اتفاق نظر پیدا کردند. زیرا این موضوعی بسیار حساس بود و ان اینکه غرور ملی با غنایی تاریخی خدشه دار می شد.

سعید طاهرزاده کارمند بیست و هفت ساله بانک که این فیلم را از بازار سیاه بدست اورده می گوید : این توطئه ای بر ضد ایران است و تمدن باستانی پارس را هدف گرفته است.

این فیلم که در امریکا تولید شده - همانند بسیاری از فیلم های امریکایی اکران ان در ایران ممنوع است .اما در کشوری که بازار تقلب و کپی برداری غیرقانونی از فیلم ها بسیار پرتحرک است می توان ان را به راحتی به بهای دو یوروخریداری کرد.بسیاری از ایرانی ها این فیلم را دیده اند و یا لااقل در موردش چیزهایی شنیده اند.

اعتراض به فیلم سیصد بلافاصله در اینترنت سرعت زیادی گرفت و انتقادات و درخواست برای تحریم فیلم از هرگوشه از تهران گرفته تا لس انجلس بالا گرفت.

یکی از روزنامه های ایران موسوم به اینده نو در اوایل این هفته در یکی از تیترهای خود نوشت: هالیوود با ایرانی ها اعلام جنگ کرده است.

روزنامه محافظه کار کیهان نیز نوشت : این فیلم به حدی خشن و خونین است که حتی مورد انتقاد امریکایی ها نیز قرار گرفته است. در این فیلم سعی شده ایرانی ها افرادی ضعیف و تنبل جلوه داده شوند.

مسئولان سیاسی در تهران نیز با استفاده از فضایی که بدنبال اعتراض به این فیلم ایجاد شده بود فرصت را برای اعتراض به انچه جنگ روانی امریکا عنوان شده بهره بردند. محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران دیروز امریکایی ها به تحریف تاریخ متهم کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.