یک آمار از رضایت در رابطه جنسی

رضایت در سکس ..... رابطه خشن و یا فتیش ..... منابع آموزش رابطه جنسی


رضایت در سکس

درآمار پرسشنامه، مقدار سکس رضایت بخش و با تمایل کامل فرد، برای زنان کمتر از مردان بوده. در این میان زنان متاهل بیشترین نارضایتی و مردان متاهل بیشترین رضایت را در سکس داشته اند. درصد بالایی از شرکت کنندگان (بیش از ۲۰ درصد) فقط از کمتر از نیمی از روابط جنسی خود رضایت داشته اند! درصد بالای این نارضایتی زنان می تواند نشان از مشکلات در روابط جنسی زوج های ایرانی داشته باشد.

 

 

منابع آموزش رابطه جنسی

در امار پرسشنامه، کتاب و اینترنت از اصلی ترین منابع آموزش رابطه جنسی برای هم مردان و زنان (30 درصد) بوده. زنان متاهل کمترین، و مردان مجرد بیش تر استفاده را از کتاب و اینترنت برای این منظور استفاده میکنند. این منابع با وجودی که می تواند بسیار کمک کننده باشند، در دسترس جمعیت کمی از ایرانیان قرار دارند.
در حالی که یادگیری رابطه جنسی از شریک جنسی می تواند در شرایطی آثار نا مطلوبی مانند کاهش اعتماد به نفس و یا سرکوب خواسته های طبیعی فرد داشته باشد، درصد بالایی از زنان (۳۲٪ متاهل ها، ۲۳٪ مجردها) از طریق شرکای جنسی شان آموزش های سکس را دیده اند. این عدد برای مردان متاهل ۴٪ ها و مردان مجرد ۲٪ بوده. این آمار بیانگر آن است که درصد بالایی از زنان پیش از تجربه های اولشان چیز زیادی از سکس نمیداند و با آسیب پذیری بالا وارد رابطه پیچیده ای می شوند.
فیلم دیگر منبع متداول یادگیری، به خصوص برای مردان، بوده است. باید توجه داشت که اکثر فیلم های رابطه جنسی هدف تجاری دارند و برای آموزش طراحی نشده اند، تقلید از آنها می تواند آثار مخربی بر رابطه و سلامت جسمی و روحی افراد داشته باشد.
متاسفانه پدران و مادران در آموزش رابطه جنسی نقشی قابل صرف نظر کردنی دارند. ۱٪ از شرکت کنندگان از والدین و ۲٪ از بقیه اعضای فامیل آموزش ها را دیده اند.
در این امار دوستان در بین مردان بیش از زنان برای انتقال آموزش ها و اطلاعات جنسی کمک بوده اند (20 درصد برای مردان و 11 درصد برای زنان).
درصد قابل توجه ای از شرکت کنندگان (۱۵٪-۲۵٪) ، به خصوص در بین زنان متاهل، سکس را از راه آزمون و خطا (یه یبان دیگر هیچ منبع خاصی) یاد گرفته اند.
این نتایج تایید کننده کمبود آموزش روابط جنسی در بین ایرانیان است.

فتیش به تحریک جنسی نسبت به جسم، ویا حرکتی است که به عنوان محرک جنسی متداول نیست. تحریک شدن با کفش یا لباس خاص دستکش، دست، پا، مو، سیگار کشیدن، ادرار کردن، دیدن زن باردار، درد کشیدن، آزار دادن، عطسه کردن از مثال های فتیش هستند. در حالی که سابقا فتیش را نوعی بیماری می پنداشتند، اکنون آنرا تنوع جذابیت های جنسی می دانند.

 

رابطه خشن و یا فتیش(*)

همان طور که شاید قابل پیشبینی بود، اکثر شرکت کنندگان (بیش از ٪۸۵) هیچگاه رابطه خشن و یا فتیش نداشته اند ، ولی چیزی که کمی غیر منتظره بود این است که درصد زیادی (٪۴۵) با این نوع رابطه آشنا نبوده اند. اغلب زنانی که هیچگاه رابطه خشن و یا فتیش نداشته اند، با این نوع رابطه اصلا آشنایی ندارند (بیش از ۶۰٪ ). در بین مردانی که هیچگاه رابطه خشن و یا فتیش نداشته اند، دلیل اصلی علاقه مند نبودن به این نوع رابطه بوده است(بیش از٪۵۵). با توجه به آنکه تعداد زیادی از شرکت کنندگان فتیش را نمیشناختند، ممکن است اطلاعات صحیح را ارائه نداده باشند و آمار درست متفاوت از این باشد.

 

+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.