آنچه که در مورد فیلم ۳۰۰ نمی دانید!

آنچه که در مورد فیلم 300 نمی دانید!

فیلم هالیوودی 300 ساخته زاک سنایدر با موضوع جنگ ایران ویونان باهدف تخریب چهره ایران چندی است بر روی پرده سینما های جهان رفته و در سراسر دنیا از سوی ایرانیان اعتراضاتی به این فیلم شده است.
این اولین بار نیست که امریکا در جهت تخریب فرهنگ و تمدن ایران دست به کارهای این چنینی می زند. سالهای اولیه پس از انقلاب اسلامی با به راه انداختن جنگ ایران و عراق سعی کرد با شیوه نظامی ایران را نابود کند پس از شکست روسیه تحریم اقتصادی آورد از آن پس با توسل به رسانه های پر قدرت خود برای تخریب چهره ایران نزد جهانیان تلاش می کند.آمریکا با غارت گذشته و تاریخ ایران ارضای روانی می شود.
شایعه پراکنی، تحریک رقبای نفتی ایران، ساخت بازی های کامپیوتری و فیلم های توهین آمیز، انتشار کتاب های گوناگون همه نماینده تلاشهای بی دریغ امریکا برای دادن چهره تروریست گونه و عقب مانده به ایران و اسلام است. هالیوود و بخش های مختلف فرهنگی، سیاسی امریکا درمورد ایران پژوهش های مختلفی انجام داده اند که نتایج آنها مشخص نیست اما به هر حال در جهت اهداف تخریبی امریکا مورد استفاده قرار می گیرد.
هنوز فیلم دخترم هرگز فراموش نشده است که با یک داستان مهیج، یک هنرپیشه محبوب، یک تدوین ماهرانه و یک موسیقی جذاب چهره مردم ایران را با مهارت تمام خراب کرد و اینک 300 آمده است تا چهره اجداد و نیاکان ما را به گونه ای دیگر جلوه کند .
این فیلم بر اساس کتابی از فرانک میلر در مورد جنگ میان شاه یونانی" لئونیداس" با پادشاه اسپارت همراه با 120 هزار نفر وحشی غیر متمدن " بی دمکراسی" می جنگند و با شکست پر افتخار می میرند.
این فیلم ضد ایرانی که کارگردانی زاک سنایدر و محصولی از شرکت فیلم سازان برادران وایزاست که کمپانی Imax هالیوود وظیفه پخش آن را بر عهده دارد.
فیلم 300 فیلمی کاملا هدفمند است که در آن خیرو شر در مقابل هم قرار می گیرد و در این میان شر متوجه ایرانیان است و این در حالی است که در این مقطع از تاریخ در ایران به آزادی فردی، حقوق اقلیت و زنان رسمیت داده شده و در یونان و کل اروپا برده داری و بدوی گری مشخصه بارز بود.
دراین فیلم زنان همه جایی و مردان با ظاهر تروریست های امروزی نشان داده می شود و تحریف واقعیت به حدی ناشیانه و بی پرواست که به طور مثال خشایار شاه را در حال قلیان کشیدن نشان می دهد ، در حالی که در آن زمان در کل دنیا چیزی به نام قلیان وجود نداشته است.
یاهو داستان این فیلم راسرآغازی برای دموکراسی نامیده که در آن ایرانیان مردمی هیولا صفت، فاقد فرهنگ و شعور و انسانیت قلمداد می شوند که جز حمله به سرزمین های دیگر، تهدید صلح و کشتن انسان ها چیز دیگری نمی دانند و البته چاره ای جز جنگ و نابودی آن ها نیست تا جهان از دست این محور شرارت رهایی یابد.
با توجه به تبلیغات گسترده، این فیلم در موتورهای جستجو رتبه بالایی دارد. "تام چریتی" کارشناس هندیcnn معتقد است که این فیلم سراسر خشونت و نظامی گری است و چیزی برای مخاطب ندارد به ویژه در این زمان که مردم از جنگ و خونریزی به ستوه آمده اند.
از سوی دیگر"مایکل هنهان" منتقد برجسته سینمایی معتقد است خشونت این فیلم عاملی مثبت در جهت شناسایی دلایل خشونت های کنونی و عوامل آن است.
استقبال از این فیلم ضد ایرانی به حدی بوده است که برخی سینما ها در ساعت 30/2 بامداد هم برای نمایش آن سانس فوق العاده گذاشته اند. و اما تمدن و فرهنگ اصیل ایران در میان موج دریای شایعات و بدبینی های حاصل از تلاش امریکا چه می شود؟
تمدن و فرهنگ چند هزار ساله ایرانی که مهد علم و هنر است در برابری با امریکای چند ساله باید خود رابه جهان بشناساند و از مظلومیت رهایی یابد و این بدون شناسایی فرهنگ و تاریخ ایران امکان پذیر نیست.
با شناسایی فرهنگ و تاریخ ایران از سوی ایرانی ها باید آن را به جهانیان شناساند تا در کنارتوطئه های امریکا برای تخریب چهره ایران، چهره واقعی آن را به دنیا نشان دهند و زیر بار این توطئه قد علم کنند.
با نمایش این فیلم تحریف شد و ضد ایرانی ، اکنون نوبت هنرمندان و فیلم سازان ایرن زمین است که ضمن مقابله به مثل با این حرکت ضد فرهنگی در راستا ی تولید فیلم های موثر و ماندگار از فرهنگ و هنر و اندیشه ایران و ایرانی فیلمهایی را تولید و به سراسر جهان عرضه کنند.
ایرانیان در طول تاریخ از لحاظ علم و دانش و تفکر سرآمد بوده اند و در عصرکنونی نیز حضور برجسته جوانهای ایرانی در المپیادهای علمی اثبات گر این ادعا ست .
از سوی دیگر مردم ایران به خصوص جوانهای این زمین می توانند با به راه انداختن یک موج بزرگ از طریق "اس ام اس " این حرکت ضد فرهنگی اآمریکایی ها را محکوم کنند و به جهانیان بگویند که همیشه درصحنه حضور دارند و اجازه نمی دهند که دیگران در باره آنها این گونه بناحق و دور از واقعیت های تاریخی قضاوت کنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.