افزایش قیمت بیمه اتومبیل برای خانم های بلژیکی

افزایش قیمت بیمه اتومبیل برای خانم های بلژیکی

به دستور کمیسیون اروپا برای یکسان سازی قیمتها، خانمهای بلژیکی که رانندگی می کنند بزودی هزینه  بیشتری برای بیمه  اتومبیل خود باید بپردازند.

به گزارش سایت ایرانیان بلژیک ،‌کمیسیون اروپا به منظور برطرف کردن اختلاف قیمت برای بیمه  زنان و مردان از تمامی کشورهای عضو خواسته است تا نرخ بیمه را برای مرد و زن برابر کنند و بلژیک نیز مجبور است از این دستور پیروی نماید که نتیجه  آن افزایش قیمت بیمه برای خانمهاست.

از آنجا که خانمها در بلژیک ۱۴ درصد کمتر از آقایان در این کشور تصادف می کنند، شرکتهای بیمه هزینه  کمتری از آنان دریافت می نمایند. برای نمونه بطور میانگین یک پسر ۱۸ ساله که بتازگی رانندگی را آغاز می کند کم و بیش ۱۲۰۰ یورو پول بیمه می دهد در صورتی که دختر خانمها تنها ۴۵۰ یورو می پردازند.

به گفته  کارشناسان اجتماعی این دستور کمیسیون اروپا که با هدف برداشتن نابرابری های جنسیتی در زمینه های اقتصادی عنوان شده ، عملا برای خانها گران تمام شده است.

بر اساس این دستور، گران شدن هزینه ی بیمه  اتومبیل برای خانمها تا ۷۰۰ یورو در سال تمام می شود و بیمه عمر و تندرستی نیز برای آنان گرانتر خواهد شد.

روز پنجشنبه  همین هفته دولت بلژیک در مورد اجرای این دستور تصمیم گیری خواهد کرد ولی در هر صورت اجرای آن به سال ۲۰۰۸ می افتد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.