ده نمکی: خدا «پوزشان» را زد!

ده نمکی: خدا «پوزشان» را زد!

مسعود ده‌نمکی را شاید بتوان یکی از خبرسازترین چهره‌های سال 85 دانست.

وی که اخراجی‌ها را به عنوان اولین فیلم بلند در پرونده خویش به جای نهاده اکنون خوشحال از فروش بی‌سابقه این فیلم در روزهای نخستین اکران آن است. ده‌نمکی در این سال چهره دیگری از خود نشان داد و با حضور در جشنواره فیلم فجر و اعتراض و انتقاد به نحوه داوری جشنواره، به یکی از سوژه‌های جذاب خبری بدل شد هر چند او از آغاز فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی‌اش همواره خبرساز بوده است.

آن چه در پی می‌آید گفت‌وگوی کوتاهی است با ده‌نمکی در خصوص آن چه در سال 85 بر وی گذشت.

سال 85 برای شما چه سالی بود؟ آیا از عملکرد خود در این سال راضی هستید؟
این سال برای من سال تغییر حوزه مطبوعات و ورود به سینما بود. سال سخت اما پرباری بود و اکنون نیز در اواخر این سال شاهد نتیجه آن یعنی استقبال مردم از اخراجی‌ها هستیم. به هر حال سال 85 برای من سال تغییر و گامی متفاوت در عرصه هنر بود و اگر چه سخت گذشت اما نتایج خوبی را در برداشت.

آقای ده‌نمکی بنابر اعتقادات ایرانیان، هر دعایی بر سر سفره هفت سین و لحظه سال تحویل اجابت خواهد شد. شما چه دعایی می‌کنید؟
اگر دعای من مورد قبول باشد، فرج همه مردم که در فرج امام زمان است را از خدا می‌خواهم. من آروز می‌کنم که ظهور هر چه سریعتر صورت بپذیرد و آقا بیاید تا تمام مشکلات بشری حل شود.

بهترین اتفاقی که در سال 85 برای شما اتفاق افتاد چیست؟
اتفاق خوب بسیار زیاد است تا آن جایی که در خاطرم نیست و انتخاب آن برای من سخت است اما بهترین رویداد ارتباط نسل جدید با آرمان‌های دفاع مقدس است. من زمان اکران فیلم «اخراجی‌ها» صحنه‌هایی از واکنش مردم را دیدم که بسیار خوشایند بود. نسل سوم انقلاب توانست از طریق اخراجی‌ها با گذشته ارتباط برقرار کند که این موضوع خیلی شیرین است.

بدترین اتفاق سال 85؟
اتفاق بدی برای من نیفتاد و من از این بابت خدا را شکر می‌کنم. البته کسانی که نمی‌خواستند این فیلم ساخته شود، «خدا پوزشان را زد». رکود فیلم اخراجی‌ها شکست و 45 میلیون تومان فروش رفت که چند روز آینده بیشتر هم خواهد شد. لطف خدا در این سال شامل حال من شد و کسانی که می‌خواستند من را زمین بزنند ناکام می‌شدند.

و چشم‌انداز سال 86. آیا فیلم دیگری از شما دیده می‌شود؟
برنامه من برای سال بعد ساختن فیلم دیگر است. اکنون در حال نگارش فیلمنامه هستم اما با توجه به این که توقعات مردم از من بالا رفته است باید وسواس بیشتری به خرج دهم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.