اطلاعیه سفارت ترکیه درباره‌ علی عسگری

اطلاعیه سفارت ترکیه درباره‌ علی عسگری

سفارت جمهوری ترکیه در کشورمان با انتشار اطلاعیه‌ای مطبوعاتی درباره‌ علی عسگری، معاون وزیر دفاع سابق که در ترکیه مفقود شده، توضیحاتی را ارائه داد.  

در متن این اطلاعیه که به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نمابر شده، آمده است: «جناب آقای عبدالله گل، وزیر خارجه جمهوری ترکیه و نیز سخنگوی وزارت امور خارجه‌ جمهوری ترکیه هفته گذشته درخصوص آقای عسگری، تبعه جمهوری اسلامی ایران مطالب جامعی را بیان نمودند. با این وجود مشاهده می‌گردد درج اخبار و تفاسیر مبتنی بر اطلاعات بی اساس درخصوص آقای عسگری در مطبوعات بین‌المللی ادامه دارد.

این اخبار و تفاسیری که ماهیتا بر مبنای گمانه زنی‌ها منتشر می‌شوند حاوی بعضی مطالب غیر واقعی و اطلاعات گمراه کننده نیز می باشند.

بلافاصله پس از اعلام موضوع به مقامات ترکیه، طی همکاری نزدیک با مقامات ایرانی و با جدیت فعالیت‌های مربوط به تحقیق و پیگیری موضوع آغاز گردید.

دولت جمهوری ترکیه با استفاده از کلیه واحدهای اطلاعاتی و امنیتی، تمام تلاش خود را جهت روشن نمودن موضوع به کار بسته است.

کلیه اطلاعات به دست آمده درخصوص آقای عسگری در ترکیه به اطلاع مقامات ایرانی رسیده و همکاری در زمینه تبادل اطلاعات بعد از این نیز ادامه خواهد یافت و فعالیت‌های مربوط به پیگیری موضوع با هماهنگی طرف ایرانی ادامه دارد.»


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.