ادعای جدید ترکیه: عسگری به ایران باز گشته است

در حالی که هر روزه خانواده غلی رضا عسگری مقام مفقود شده ایرانی به سفارت ترکیه می روند و پیگیر وضعیت نامعلوم وی هستند، یکی از رسانه های وابسته به دستگاه امنیتی ترکیه ادعای جالبی درباره معاون سابق وزیر دفاع مطرح کرد.

به گزارش رجانیوز، پایگاه اینترنتی حریت مدعی شد، علیرضا عسگری مقام ایرانی مفقود شده  در ترکیه، روز15 ژانویه بطور قاچاق از روستای آغاچلی ترکیه به ایران  عزیمت کرده است. 

به نوشته این پایگاه، اهالی روستای آغاچلی در پی پخش تصاویر عسگری از  تلویزیون های ترکیه بعد از اعلام مفقود شدن وی، به مسئولان این پایگاه  گفته اند که عسگری روز15 ژانویه (25 بهمن) به همراه سه تن بطور قاچاق از این روستا  به ایران عزیمت کرده است.

این پایگاه اینترنتی برای اثبا ت ادعایش حتی شماره پلاک ماشین عسگری را هم در گزارشش ذکر کرده است:  عسگری به همراه سه تن در روز15 ژانویه با  اتومبیل کرایه ای فورد فوکوس به شماره (4Z.D.Z.34) در استان وان بعد از طی مسیر روستاهای بش بولاغ، آشاغی اولچک، یوکاری  اولچک، چام دالی، اون باشیلار و آغاچلی به ایران عزیمت کرده است. به گفته روستاییان، عسگری اتومبیل کرایه ای را در منطقه رها ساخته و در  پاسخ به سوال روستاییان مبنی بر این که وضعیت اتومبیل چه خواهد شد، گفته  بود که هر چه می خواهید بکنید.

 به ادعای این پایگاه عسگری بعد از ورود به خاک ایران مورد استقبال یک کاروان شامل 15 خودرو قرار گرفت و سرنشینان خودروها که در بین آنان برخی مقامات نظامی عالی رتبه نیز وجود داشته اند، بعد از ورود وی به خاک ایران وی را تشویق کرده اند!

به ادعای پایگاه حریت، روستاییان محل، محل اتومبیل کرایه ای وی را به  نیروهای ژاندارمری منطقه اطلاع داده اند و نیروهای ژاندارمری اتومبیل را به پاسگاه منتقل کرده اند. 

در این باره گفتنی است تقریبا تمامی رسانه های خارجی از انتقال عسگری به مقرهای مخفی آمریکایی خبر داده اند و این ادعاهای ترکیه تنها به دلیل فرار از پاسخگویی در مقابل اتهام همکاری با سرویس های امنیتی آمریکا و اسرائیل صورت گرفته است.
 
چندی پیش یک مقام امنیتی ایرانی از انتقال عسگری به پایگاهی شبیه گوانتانامو و شکنجه وی برای اعتراف علیه ایران خبر داده بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.