برف سنگین تبریز را فلج کرد

بارش سنگین برف و کولاک در آخرین روز از سال استان آذربایجان شرقی را سفید پوش کرد و بارش 35 سانتی متر تبریز را به یک شهر فلج تبدیل و رفت‌وآمد در این شهر به کندی صورت می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بارش که از دیروز بعد از ظهر ساعت 3 بعد از ظهر شروع به باریدن کرده و تا لحظه خبر همچنان به صورت خفیف ادامه دارد و سراسر شهر را مملو از فرش سفیدی ساخته که قرار بود در فصل زمستان گسترده شود و رنگ و بوی بهار را از بین برده و چهره زمستانی به استان بخشیده است.
این گزارش می‌‌افزاید: در داخل شهر تبریز به علت بارش بی‌سابقه برف که گزارش اداره هواشناسی استان آذربایجان شرقی به بیش از 35 سانتی متر می‌رسد درختان بر اثر سنگینی برف شکسته شده و در بسیاری از نواحی تا کمر خم شده و موجب کندی رفت و آمد خودروها و مسدود شدن معابر شده است.
هم اکنون به دلیل همزمانی خریدهای پیش از عید مردم، ترافیک فوق العاده سنگینی بسیار از خیابان‌های مرکزی و منتهی به مرکز شهر را فرا گرفته و خودروها با سرعت بسیار کم در حرکت هستند و مدت زمان توقف به مراتب بیشتر از حرکت‌ اتومبیل‌ها می‌باشد.
گزارش خبرنگار فارس از تبریز حاکی است: بارش شدید برف موجب کنسل شدن در پروازهای فرودگاه بین المللی تبریز شده به‌طوری رئیس‌ جمهور هم‌ که‌ دیروز صبح‌ برای‌ افتتاح‌ خط لوله‌ انتقال‌ گاز ایران‌ به‌ ارمنستان‌ به‌ تبریز آمده‌ بود ‌پس‌ از شرکت‌ در این‌ مراسم‌‌ به‌ علت‌ نامساعد بودن‌ هوا و لغو شدن‌ پرواز تهران‌ ساعت‌ 23‌ دیشب‌ از طریق‌ زمینی‌ تبریز را به‌ طرف‌ تهران‌ ترک‌ کرد و امروز صبح‌ به‌ تهران‌ رسید‌.
اداره‌ کل راه و ترابری استان آذربایجان‌شرقی در این زمینه اعلام کرد: همه راه‌های ارتباطی استان باز است و تردد وسایل نقلیه در آنها جریان دارد، بنابراین کسانی که قصد مسافرت دارند باید ماشین خود را به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کرده و لباس گرم به همراه داشته باشند.
این گزارش می‌افزاید: در اتوبان زنجان- تبریز تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.
پلیس‌ راه‌ فرماندهی‌ آذربایجان‌ شرقی‌ نیز در اطلاعیه‌‌ای‌ از هموطنان‌ خواست‌ از مسافرت‌های‌ غیر ضروری‌ اجتناب‌ کنند و در صورت‌ اضطرار با همراه‌ داشتن‌ البسه‌ گرم‌ و آذوقه‌ کافی‌ وسیله‌ نقلیه‌ خود را به‌ زنجیر چرخ‌ مجهز کنند.
در این‌ اطلاعیه‌ آمده‌ است: راه‌‌های‌ اصلی‌ استان‌ آذربایجان‌ شرقی‌ باز و رفت‌ و آمد در آنها جریان‌ دارد.‌

بر اساس این گزارش: نکته قابل تأمل بارش شدید برف دیروز تا صبح امروز غافل گیری مسئولان شهری تبریز و فلج شدن شهر بود که نمایان ساخت هنوز کلان شهری مانند تبریز در مقابل بارش چند ساعته برف آسیب پذیر است و مسئولان باید به دور از شعار و تبلیغات در برابر حوادث غیر مترقبه چاره ای اساسی بیندیشند.
همچنین هواشناسی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در ‌24 ساعت‌ گذشته‌ بیشترین‌ میزان‌ بارش‌ در تبریز به‌ ‌5/23 میلی‌ متر و کمترین‌ آن‌ در بناب‌ ‌هشت دهم میلی‌ متر گزارش‌ و بارش در شهرهای مراغه را 4 میلی متر، سراب 4/8 ، مراغه، 4/1، مرند1/7، بستان آباد 5، اهر4/2 و شهر جدید سهند 2/6 ملی متر اعلام کرد.

دمای هوای شهر تبریز در زمان مخابره خبر دو درجه بالای صفر درجه اعلام شده است

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.