چه کسانی با احمدی‌نژاد به آمریکا می‌روند؟

یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری در واکنش به برخی شایعات اخیر مبنی بر همراهی یک تیم ۶۰ نفره با رییس جمهور در سفر به نیویورک برای سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل گفت: آقای احمدی نژاد همه سفرهای خارجی خود را با یک تیم استاندارد که مرکب از یک هیات عالی رتبه و یک تیم حفاظتی و خبری است انجام می‌دهد.

وی در گفتگو با آفتاب از حضور احتمالی علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این سفر خبر داد و گفت: حداکثر تعداد افراد حاضر در هیات عالی رتبه سفرهای خارجی رییس جمهوری ۵ تا ۷ نفر هستند.

این فرد آگاه، هیات عالی رتبه این سفر را متشکل از جمله شخص رییس جمهوری، وزیر امور خارجه، معاون تشریفات رییس جمهور و تعدادی از مدیران عالی رتبه ریاست جمهوری و وزارت خارجه ذکر کرد و افزود: یک هیات ۷ نفره دیگر نیز که شامل مسئول اداره کنسولی وزارت خارجه، مسئول اداره روابط عمومی، چند مترجم و تعدادی از معاونین هستند هم تحت عنوان هیات همراه در این سفر حضور دارند.

وی در ادامه با اشاره به این که براساس استانداردهای پرواز، شرکت هواپیمایی نیز خلبان‌ها خدمه و تکنسین‌های فنی را برای همراهی در این سفر تعیین می کند گفت: یک تیم حفاظتی و یک تیم خبری برای پوشش مذاکرات رسمی این هیات عالی رتبه به همراه رییس جمهور به نیویورک سفر خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد این ترکیب بر اساس استاندارد گروهی است که در همه سفرهای خارجی رییس دولت را همراهی میکند و تاکنون رییس جمهور برای این سفر تصمیم جدیدی درباره تعداد همراهانش اتخاذ نکرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.