ترکیه تحویل مقام ایرانی به اسرائیل را رد کرد

ترکیه شایعات مربوط به تحویل یک مقام پیشین وزارت دفاع ایران به اسرائیل توسط این کشور را رد کرده است.
علی رضا عسگری، فارس
تصویری از آقای عسگری که توسط رسانه های داخل ایران منتشر شده است

همسر علی رضا عسگری، معاون پیشین وزیر دفاع ایران در دولت محمد خاتمی که در ترکیه ناپدید شده برای دومین بار طی ماه گذشته با حضور در برابر سفارت ترکیه در ایران خواهان پاسخگویی دولت ترکیه در برابر گم شدن شوهرش در خاک این کشور شد.

خانم زیبا احمدی مدعی آن شده که آقای عسگری توسط نیروهای اسرائیل و آمریکا با کمک نیروهای امنیتی ترکیه ربوده شده است.

یک دیپلمات ترک که نامش فاش نشده به خبرگزاری فرانسه گفته است که "ترکیه با مقام های ایرانی همکاری بسیار نزدیکی در مورد این پرونده دارد و انتشار چنین گزارش ها و اظهارنظرهایی کمکی به پیشرفت این مساله نمی کند."

علی رضا عسگری، معاون وزیر دفاع ایران در دوره وزارت علی شمخانی، چندی پیش پس از ورود به استانبول از دمشق ناپدید شد. وی از دمشق وارد استانبول شده بود.

زمان ناپدید شدن آقای عسگری مشخص نیست. پیشتر گفته می شد که وی در ماه فوریه ربوده شده اما خانواده معاون وزیر دفاع پیشین ایران می گویند که وی بیش از سه ماه است که مفقود شده است.

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برای اولین بار در 15 اسفند امسال به طور ضمنی به احتمال ربوده شدن معاون وزیر دفاع پیشین ایران در ترکیه توسط سرویس های اطلاعاتی غربی اشاره کرد و گفت که ممکن است این اقدام به دلیل سوابق آقای عسگری در وزارت دفاع صورت گرفته باشد.

بررسی های پلیس ترکیه نشان داد که معاون پیشین وزیر دفاع ایران از خاک ترکیه خارج نشده و اثری هم از وی در بیمارستان ها و مراکز پزشکی قانونی ثبت نشده است.

خبر ناپدید شدن معاون وزیر دفاع پیشین ایران را که گفته می شود اطلاعات مهمی درباره فعالیت های نظامی ایران دارد برای اولین بار روزنامه های عربی منتشر کردند.

روزنامه واشنگتن پست نیز اخیرا نوشت که علی رضا عسگری به طور داوطلبانه (به غرب) روی آورده و درحال ارائه اطلاعاتی به سازمان های اطلاعاتی غربی درباره حمایت ایران از گروه حزب الله لبنان است. خانواده آقای عسگری این ادعا را رد کرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.