مسیحیان بریتانیابه خاطراعتقادشان موردتبعیض هستند

بنابه یک نظرسنجی بی بی سی بخش قابل توجهی از مسیحیان بریتانیا بر این باورند که رسانه های این کشور نگاهی تبعیض آمیز به دین مسیحیت دارند.
نیایش
مسیحیان بریتانیا به طور فزاینده ای احساس می کنند به خاطر اعتقاداتشان مورد تبعیض هستند

یک سوم از شرکت کنندگان مسیحی در این نظرسنجی گفته اند تبعیض علیه مسیحیت در رسانه های بریتانیا عمومیت دارد و یک چهارم از آنها گفته اند که در محل کارشان با تبعیضی مشابه روبرو هستند.

در هفته های اخیر رهبران کلیسای انگلستان، بزرگترین شاخه مسیحیت در بریتانیا، هشدار داده اند که به نظر آنها در بریتانیا روندی در جریان است که با شدت هر چه تمام تر قصد دارد این کشور را به جامعه ای بی دین تبدیل کند.

دیوید جیلت، اسقف اعظم بولتون و یکی از اعضای عالی رتبه کلیسای انگلستان، گفت بریتانیای مدرن برای تمام کسانی که اعتقاد مذهبی دارند مکانی پرچالش و دشوار است.

این نظرسنجی، که توسط سازمان "ان او پی" و به سفارش بی بی سی صورت گرفته، نشان می دهد که همه مسیحیان بریتانیا تا حدی از نحوه برخورد با اعتقادات مذهبی آنها ناراضی هستند و می گویند تا چند دهه قبل چنین برخوردهایی با مسیحیت غیرقابل تصور بوده است.

بیش از بیست درصد از پاسخ دهندگان به پرسش های این نظرسنجی گفته اند که احساس می کنند به خاطر اعتقادشان در محله ای که زندگی می کنند مورد تبعیض هستند؛ 25 درصد مسیحیان گفته اند که از طرف همکارانشان مورد تبعیض بوده اند و بیش از سی درصد گفته اند که رسانه ها نگرشی تبعیض آمیز نسبت به پیروان مسیحیت دارند.

کلیساهای بریتانیا معترض هستند که ارزش هایی مسیحیت، که سابق بر این بنیان قانونگذاری این کشور بوده، با شتاب به تحلیل می رود به گونه ای که ساختار خانواده را با تهدید جدی روبرو کرده است.

سازمان های خیریه مسیحی می گویند به آنها گفته شده از اصول دینی خود فاصله بگیرند تا بتوانند از حمایت مالی برخوردار باشند.

رابرت پیگوت، گزارشگر بی بی سی در امور مذهبی، می گوید احتمالا تصویب قانون منع تبعیض علیه افراد همجنسگرا یکی از دلایل اصلی است که مسیحیان بریتانیا احساس می کنند اعتقادات آنها به طور فزاینده ای مورد حمله قرار گرفته است.

مسیحیان معتقد می گویند تصویب این قانون مغایر آموزه های دین مسیحیت درباره مسائل جنسی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.