اظهرات سفیر ترکیه درباره "عسگری"

سفیر ترکیه در تهران از تلاش جدی مقامات ترکیه برای بررسی موضوع مفقود شدن "علیرضا عسگری" تبعه ایرانی در استانبول خبر داد و تاکید کرد: مطالبی که در مورد وی در رسانه ها انتشار یافت ربطی به واقعیات اثبات شده ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر ، "حسنو ترک اوغلو" سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران در ملاقات با مدیر کل آسیای غربی وزارت امورخارجه در خصوص همکاری نهادهای ذیربط ترکیه با ارگانهای جمهوری اسلامی ایران درموضوع مفقود شدن "علیرضا عسگری" تصریح کرد: مقامات ترکیه بطور جدی در حال ادامه تلاش های خود می باشند.asgari.jpg

وی با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امورخارجه ترکیه  بار دیگر تاکید کرد : مطالبی که در مورد مفقود شدن عسگری در رسانه ها انتشار یافت صرفا گمانه زنی است و ربطی به واقعیات اثبات شده ندارد.

اواخر هفته گذشته سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ارتباط مطالب منتشره پیرامون علیرضا عسگری با واقعیات را رد کرده و آنها را گمانه زنی مطبوعاتی توصیف کرده بود.

علیرضا عسگری، کارمند بازنشسته وزارت دفاع ایران حدود دو ماه پیش در ترکیه مفقود شد و در پی این واقعه رسانه های عربی ، اروپایی و اسرائیلی به انتشار شایعاتی مبنی بر ربوده شدن وی به دست ماموران امنیتی سیا و موصاد و افشای اطلاعات محرمانه توسط وی در بازجویی ها درج کردند

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.