ترکیه: عسگری را پیدا کردیم!

شبکه تلویزیونی TGRT ترکیه گزارش کرد، اداره اطلاعات ترکیه علیرضا عسگری ، معاون وزیر دفاع سابق ایران را که در استانبول ناپدید شده بود پیدا کرده است.

به گزارش رجانیوز، این شبکه تلویزیونی به نقل از منابع اداره اطلاعات ترکیه اعلام کرد: اداره اطلاعات ملی ترکیه علیرضا عسگری را که ماه دسامبر در استانبول ناپدید شده بود پیدا کرده است.

وی خارج از کشور ترکیه به سر می برد، ولی به دلیل مسائل امنیتی کشور محل اقامت فعلی وی اعلام نمی شود.

این گزارش حاکی است: وی تحت مراقبت قرار دارد و تهدیدی برای سلامتی‌اش وجود ندارد. ماموران امنیتی ترکیه تلاش می‌کنند که علت دقیق ناپدید شدنش را تعیین کنند.

علی رضا عسگری در دوران دفاع مقدس در سپاه کردستان فعالیت می کرد و به دلیل وزن زیاد به رضا چیفتن معروف شده بود.

وی پس از پایان جنگ به سپاه قدس پیوست اما پس از چند سال به صورت ناگهانی بازنشسته و خانه نشین شد.

عسگری در دوران وزارت دفاع علی شمخانی به معاونت وزارت دفاع رسید و پس از پایان وزارت شمخانی به همراه وی کنار رفت.

عسگری همچنین از نزدیکان محسن رضایی فرمانده سابق سپاه بوده و دوران انتخابات ریاست جمهوری نهم از وی به عنوان یکی از حامیان مالی رضایی نام برده می شد.

گفتنی است چندی پیش یک مقام امنیتی از طراحی سناریوی عملیات روانی مشترک سازمان های اطلاعاتی سیا، موساد و اینتلیجنت سرویس علیه ایران خبر داد.

این مقام امنیت گفته بود: مدتی است که جنجالهای تبلیغاتی و عملیات روانی با هدف القای دخالت ایران در امور کشورهای منطقه ،القاء و بزرگنمایی خطر ایران برای کشورهای منطقه و اروپائی و همچنین متهم نمودن جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تروریستی،در دستور کار امپراتوریهای خبری وابسته به نظام سلطه قرارگرفته است که در این راستا اخیراً سرویس‌های اطلاعاتی امریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس با طراحی ربایش یک کارمند بازنشسته وزارت دفاع بنام " علیرضا عسگری " سعی دارند سناریوی عملیات روانی جدیدی را ظرف چند روز آینده اجرایی کنند.

وی افزود:علیرضا عسگری که حدوداً چهار سال قبل بازنشسته شده بود، در بهمن ماه سال جاری وارد شهر استانبول ترکیه شد که طی یک عملیات مشترک ، ربوده شده و به پایگاه اینجرلیک در ترکیه و سپس به یکی از مقرهای پنهانی سازمان جاسوسی امریکا (سیا)منتقل می گردد.

اظهارات این مقام آگاه نشان می‌دهد که بر اساس اطلاعات به دست آمده، کمیته مشترک اطلاعاتی امریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس، علیرضا عسگری را به سبک زندانیان گوانتانامو و ابوغریب عراق در شرایط سخت، تحت فشارهای روحی _ روانی و شکنجه شدید جسمی قرار داده‌اند و همه تلاش خود را برای مجبور کردن وی برای قرار گرفتن در مقابل دوربین و بیان خواسته های آنها، بکار بسته‌اند.

وی با اشاره به اقدام تروریستی مشابه امریکا در چند ماه گذشته، هدف اولیه از اینگونه نمایش‌های مضحک و نخ نما شده را فقدان سوژه های تبلیغاتی و عملیات روانی مؤثر، تکاپو برای تحت الشعاع قراردادن و سرپوش گذاشتن بر شکستهای مفتضحانه در عراق و لبنان و نیز عدم موفقیت اقداماتشان در برابر جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد و افزود :" امپراتوریهای خبری وابسته به نظام سلطه در چند روز گذشته با خبر سازی پیرامون پناهندگی علیرضا عسگری از یک سو سعی دارند با سرپوش گذاشتن بر این اقدام تروریستی از مواجهه و پرسش گری افکار عمومی اجتناب ورزند و از سوی دیگر با فضا سازی تبلیغی ، امکان اثر بخشی سناریوی عملیات روانی مورد نظر خود را افزایش دهند ."

این مقام آگاه در ادامه به اهداف دیگر این سناریوی عملیات روانی اشاره کرد و گفت: مشخص است که در آستانه نشست بغداد،جنجال خبری نیروهای اشغالگر در عراق با هدف کسب امتیاز از ایران اجرائی گردیده است و به نظر می‌رسد امریکا پس از ناکامی در مجاب کردن بازیگران دولتی و نهاد های بین المللی برای فشار و محدودیت‌های اقتصادی و سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران، در صدد است با اجرای این نمایش عملیات روانی در چند روز آینده، از یک سو شورای امنیت و کشورهای اروپایی را تحت تأثیر اهداف خود قراردهد و از سوی دیگر ایران را وادار به مذاکره و دادن امتیاز نماید.

وی در پایان تاکید کرد: نو محافظه کاران با وادار کردن ایران به مذاکره سعی دارند خودرا ریکاوری نموده و ضمن ترمیم شکست‌ها وپیروز نشان دادن خود پایگاه اجتماعی خودرا بازسازی کنند.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.