خوش لباس‌ترین فوتبالیست‌های اروپا

تیری آنری / آرسنال:نفر اول. چون می‌داند چه لباسی را کجا و در چه موقعیتی بپوشد. خیاطش تیلور موهان می‌گوید: بی‌تردید تیری از بهترین‌هاست.

اعتماد به نفس فراوان او نه در میدان فوتبال، بلکه در ترکیب و انتخاب جامه‌هایش هم جلب نظر می‌کند و همین امر او را در هر شرایطی آرام و دلنشین نشان می‌دهد.
در اکثر اوقات لباس اسپورتی به تن دارد ولی نکته این است همان لباس‌های اسپورت هم در تن او فاخر جلوه می‌کنند و او بسیار جذاب به نظر می‌رسد. از آنهایی است که لازم نیست در میهمانی‌های رسمی توضیح دهد لباش را کجا خریده یا سفارش داده. به او نگاه می‌کنید و می‌دانید چیزهای جذاب‌تری برای حرف زدن با او وجود دارد. بله، او بسیار شیرین و جذاب است.

2-فابیو کاناوارو/ رئال مادرید:او مدل ویژه عرضه جامه‌هایی با مارک <آرمانی‌‌)Armani(‌‌‌> و <دولچا اند گابانا>‌است. هرچه کاپیتان تیم ملی ایتالیا که جام‌جهانی را بالا برده بر تن کرده، توجه همه را جلب کرده. بسیار خوش پوش است و آشکارا از آنچه می‌پوشد لذت می‌برد. می‌داند چه پوشیده و با نوعی شادی کودکانه آن را عرضه می‌کند، درست مثل بالا بردن جام‌جهانی. چهره شاد و خندان او همیشه جلب نظر می‌کند. گاهی مثل بچه شیطانی است که به بزرگترها پوزخند می‌زند.‌او را گاهی با رابرت دنیرو مقایسه می کنند.

3-جنارو گاتوزو/ میلان:همه نمی‌دانند با مو و ریش مشکی چه می‌کنند ولی گاتوزو می‌داند چه بپوشد که دلپذیر به نظر آید. او از معدود ستاره‌های فوتبال اروپاست که ریش بلندی دارد؛ آنچه سیمای مردانه و گاه خشنی به او بخشیده. سروت چتین، ستاره فوتبال ترکیه و میلان بیسوویچ، بازیکن ستاره سرخ بلگراد هم از او تقلید کرده‌اند ولی جذابیت‌های جنارو را ندارند. گاتوزو بیشتر لباس‌های ساده و راحتی می‌پوشد اما وقتی کت و شلوار به تن کرده و کراوات می‌زند هم دیدنی می‌شود.‌

4-فابیو کاپلو/ رئال مادرید:هنوز خوش‌پوش‌ترین مربی به شمار می‌رود. جلوتر از روبرتو مانچینی (بسیارخوش تیپ) و کارلو آنچلوتی (بسیار وسواسی.) کاپلو می‌داند چه چیزهایی را ترکیب کند و اگر دقت کنید همیشه لباس‌هایش از کت و شلوار، پیراهن و کراوات تا کفش‌ها با هم هماهنگی دارند.‌شال گردن‌های پشمی او را فراموش نکنید. در آنها بسیار راحت و آسوده است؛ حتی پس از بازی‌های لبالب از تنش رئال مادرید یا پشت سر گذاشتن کابوس وقت‌های اضافی. بله، دون فابیو همیشه آراسته است؛ مثل همه روِسای بزرگ.‌‌

5- لوئیس فیگو/ اینتر با آن شمایل می‌تواند نقش جیمز باند را هم بازی کند. او همیشه خوش‌پوش بوده و لباس‌هایی با معروفترین مارک‌ها را بر تن کرده. مثل <آرمانی> یا <دی‌اندجی.> هرگز این ستاره پرتغالی را به لباس ندیده‌اید، هرگز. در حالی که موهایش معمولاً آشفته و ساده به نظر می‌رسند. در حقیقت هرچه به لباس‌هایش توجه دارد اصلاح صورت و مو را جدی نمی‌گیرد؛ چیزی که البته برتافته از اعتماد به نفس والایش است.‌

6- ریو فردیناند / منچستریونایتد احتمالاً فکر می‌کنید اشتباه کرده‌اید و این دو بازیکن ملی‌پوش منچستریونایتد در این سیاهه چه می‌کنند؟! خیر، نام ریو فردیناند به عنوان نفر 36 نشریه‌GQ که به لباس و مد اختصاص دارد قرار گرفت ولی وین رونی چی؟
در مورد او هم از <ان سوفی بک> طراح معروف بپرسید. این بانوی سوئدی که طرفدار آ.ا.ک و آرسنال است در سال‌های اخیر به طراحی لباس برای مردان روی آورده و فکر می‌کنید چه کسی را برای معرفی محصولاتش برگزیده؟ بله وین‌رونی را.
او می‌گوید: رونی جوهره فوتبال امروزی است. چهره‌اش شبیه سگ‌های بولداگ است و سرخی صورتش تکان دهنده. در او پیچیدگی جاری است که توجه بیننده را به صورت خودانگیخته جلب می‌کند. دوست دارم برای او جامه‌هایی طراحی کنم. حالت بی‌رحمانه دهان ریو فردیناند که همیشه آماده اعتراض کردن است را هم دوست دارم. موهایش هم گاهی شبیه ستاره‌های زن سینما می‌شوند که خب باید برای آنها فکری ‌کرد!‌

7-ریگات برت سانگ/ گالاتاسرای:او را می‌شناسید یا خیر؟ سانگ، کاپیتان تیم ملی کامرون است و سال پیش مرز صد بازی ملی را هم پشت سر گذاشت. مدافعی خشن است که از تکل زدن در شرایط نامتعادل هم نمی‌هراسد. چهره خندانی دارد که ‌چشم‌ها را به سوی خود می‌کشاند اما او را برای لباس‌های اسپورتی‌اش هم می‌شناسند. پیراهن‌هایی با گل‌های بزرگ- به سنت آفریقایی‌ها- با آستین‌ها کوتاه. شاید همه اینها توضیحات اضافی باشند. همین که یک آفریقایی پا به این سیاهه گذاشته، کافی نیست؟!

8- آندری شوچنکو/ چلسی:با 30 میلیون پوند یا 44 میلیون یورو از میلان راهی لندن شد. او به اندازه کافی در شهر میلان- شهر مد و لباس- بوده تا از رفقای نزدیک جورجو آرمانی (طراح معروف لباس) شود. او بارها جامه‌های آرمانی را تبلیغ کرده و او را نه تنها برای گل‌هایش- بیشتر برای میلان و نه چلسی- بلکه برای جامه‌هایش هم می‌شناسند. شوا یگانه نماینده فوتبال اروپای‌شرقی در این سیاهه است.

9- خوزه مورینیو/ چلسی و آرسن ونگر/ آرسنال :دو مرد متفاوت، دو مربی کاملاً دور از هم. با این وصف وقتی لباس پوشیدن پیش می‌آید، می‌توانند کنار هم قرار بگیرند. خوزه پرتغالی و آرسن فرانسوی، یکی مو مشکی و دیگری مو خاکستری. هر دو با دقت لباس‌هایش را برمی‌گزینند. در عین حال می‌توان رویکرد متفاوت آنها در انتخاب جامه‌ها را هم پیدا کرد. ونگر می‌داند در چه سن و سالی به‌سر می‌برد و هرگز لباس‌هایی که ادای جوان‌ها را به رخ می‌کشند به تن نمی‌کند. همیشه شیک و باوقار است، مثل یک پدر اشراف‌منش. در حالی که خوزه جوان‌تر است و ماجراجویانه‌تر لباس می‌پوشد. فصل پیش را با یک پالتو سپری کرد و سپس آن را به یک بنگاه خیریه بخشید تا با پول آن به بچه‌های بیمار کمک کنند و این فصل را با یک شال‌گردن تیره سپری می‌کند.

10- دیوید بکام/ رئال‌مادرید :این ثروتمندترین فوتبالیست جهان نه فقط با ضربه‌های آزادش بلکه با لباس‌هایش هم از سایرین متمایز می‌شود. به نظر می‌رسد همیشه از یک مغازه لباس‌فروشی خارج شده. همیشه نو و تازه به نظر می‌رسد. این اواخر در کنار لباس‌های بسیار شیک به ترکیب‌های جدید هم روی آورده و آشکارا به عین حضور همسرش ویکتوریا که دیوید را کنار خواننده‌ها و ستاره‌های سینما قرار داده جامه‌های عجیب و غریب- البته کنار موهایی که همیشه در حال تغییر هستند- روی آورده.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.