آلمان مهاجرانی را که زبان آلمانی یاد نگیرند جریمه میکند

دولت آلمان در نظر دارد آن دسته از مهاجران به این کشور را که زبان آلمانی را فرا نمی‌گیرند، جریمه کند.

این مطلب را "اشتفان کالر" سخنگوی وزارت کشور آلمان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین پایتخت این کشور اعلام کرد.

کالر گفت: دولت آلمان اقدامات تنبیهی برای مهاجرانی را که از رفتن به کلاسهای آموزشی جهت یادگیری زبان آلمانی خودداری می‌کنند، تشدید خواهد کرد.

سخنگوی وزارت کشور آلمان در این گفت‌وگو همچنین گزارشهای اخیر منتشره در رسانه‌های این کشور مبنی بر اینکه این موضوع در قالب لایحه‌ای در دستور کار دولت آلمان قرار دارد، تایید کرد.

کالر گفت که این لایحه در چارچوب تشدید قوانین مهاجرت به کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود که از جمله راهکارهای این موضوع مجبور کردن اتباع خارجی به شرکت در کلاسهای باصطلاح همگرایی است که در این کلاسها در آلمان اغلب زبان رسمی این کشور آموزش داده می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور آلمان ادامه داد: مهاجران موظف هستند در این کلاسها شرکت کنند و ما در حال حاضر هم اقدامات تنبیهی برای عدم حضور در این کلاسها داریم اما در لایحه جدید برخورد با این افراد تشدید شده است که از جمله آنها می‌توان به اخذ جریمه‌های نقدی اشاره کرد.

در حال حاضر در آلمان با حدود ‪ ۸۲/۵‬میلیون نفر جمعت، حدود ‪۷/۵‬ میلیون نفر اتباع خارجی زندگی می‌کنند و در سالهای اخیر روند مهاجرت و حتی تقاضای اخذ پناهندگی از این کشور بشدت کاهش یافته است.

+0
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟