بزرگترین مراکز تحصیلی لندن

وجود دهها دانشگاه، کالج و مؤسسه آموزشی با هزاران دوره مختلف و فرصتهای تحصیلی متعدد، لندن را از لحاظ تحصیلی تبدیل به یکی از پویاترین و پربارترین شهرهای جهان کرده است.

درست به همین دلیل باید انتخاب بهترین مؤسسه تحصیلی مناسب با شرایط خود را در درجه اول اهمیت قرار دهید. این صفحه اطلاعات مختصری راجع به برخی از بزرگترین مراکز تحصیلی لندن در اختیار شما قرار می دهد.


دانشگاه کینگزتن (Kingston University (KU


این دانشگاه که در حاشیه جنوب غربی لندن قرار گرفته، دارای هفت دانشکده هنر، طراحی و موسیقی، علوم انسانی و اجتماعی، بازرگانی، بهداشت، علوم و فناوری و همچنین علوم تربیتی است و به هفده هزار دانشجو خدمات آموزشی عرضه می کند.


برخی از دروس ارائه شده در این دانشگاه، مانند طراحی فضاهای شهری و روستایی و نیز محیطهای پیش ساخته جزو بهترین ها در کشورند.


دانشگاه کینگزتن در شهر کوچکی بیرون از لندن و در ساحل رودخانه تیمز قرار دارد و سفر از مرکز لندن به آن بیست وپنج دقیقه طول می کشد.


Address: 31 Jewry Street, London EC3N 2EY
Tel: + 44 (0)20 7423 0000دانشگاه متروپولیتن لندن (London Metropolitan University)


این دانشگاه در سال ۲۰۰۲ و در نتیجه به هم پیوستن دانشگاههای "شمال لندن" (North London) و "لندن گیلدهال" (London Guildhall) به وجود آمد. این خود باعث شده است که دانشگاه متروپولیتن با داشتن دو محوطه دانشگاهی در لندن و بیش از بیست وهشت هزار دانشجو که چهارهزار نفر از آنها خارجی اند، به یکی از بزرگترین دانشگاههای بریتانیا تبدیل شود.


این دانشگاه اکنون چهارده گروه آموزشی دارد که از میان آنها می توان معماری و طراحی فضا، کامپیوتر، ارتباطات، ریاضیات و فنآوری، علوم تربیتی، بهداشت و علوم انسانی و فن آوری پلیمر را نام برد. دانشکده علوم اقتصادی و بازرگانی نیز در این دانشگاه به فعالیت مشغول است.


Address: 31 Jewry Street, London EC3N 2EY.
Tel: + 44 (0)20 7423 0000.دانشگاه میدل سکس (Middlesex University)


این دانشگاه در شمال لندن قرار گرفته و بیش از بیست وچهارهزار دانشجو دارد. دانشکده های آن عبارتند از: هنر، علوم کامپیوتر، بهداشت و علوم اجتماعی، تعلیم و تربیت، حقوق و علوم بازرگانی.


Address: Middlesex University
White Hart Lane, London N17 8HR
Tel: +44 (0)20 8411 5000.دانشگاه ساوت بنک (South Bank University - London)


این دانشگاه بیش از یکصد سال قدمت دارد و حدود یازده هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل در دانشکده های بازرگانی، پژوهشها و تحولات تجاری، محیطهای پیش ساخته، مهندسی، علوم و فن آوری، بهداشت و علوم انسانی و اجتماعی اند.


Address: 103 Borough Road, London SE1.
Tel: +44 (0) 207 815 7815.دانشگاه تیمز ولی (Thames Valley University (TUV


این دانشگاه با بیش از بیست هزار دانشجو در غرب لندن و در برکشایر (Birkshire) قرار دارد. سه دانشکده این دانشگاه عبارتند از: دانشکده تحصیلات حرفه ای، که در آن دوره ها ی مربوط به بازرگانی، مدیریت و حقوق و جهانگردی تدریس می شود؛ کالج موسیقی و رسانه ها (LCMM) و دانشکده بهداشت و علوم انسانی.


این دانشگاه همچنین "مرکز مراجع آموزشی" (Learning Resource centers) را تشکیل داده است که با عرضه فن آوری پیشرفته دانشجویان را یاری می دهد با برنامه ریزی زمانی دلخواه خود به یادگیری مطالب بپردازند.


Address: There are two campuses and several divisions
Tel: +44 (0)8579 5000دانشگاه وست مینیستر (University of Westminister)


این دانشگاه در سال ۱۸۳۸ به عنوان اولین دارالفنون (دانشگاه فنی بریتانیا) در رشته های فنی و علمی تأسیس شد.


امروزه این دانشگاه تعداد چشمگیری دانشجو به خود جلب کرده است و براساس داده های "سازمان آمار آموزش عالی" ۲۳۲۲۵ دانشجو بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ در این دانشگاه تحصیل کرده اند.


تعداد رشته های عرضه شده نیز افزایش یافته است. در دانشکده های متعدد این دانشگاه امکان تحصیل در رشته هایی همچون رسانه های جمعی، هنر و طراحی، علوم زیستی، معماری و محیطهای پیش ساخته، اقتصاد و مدیریت، علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمار و نیز زبان های گوناگون وجود دارد.


دانشجویانی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر به این دانشگاه می آیند، می توانند با مراکز معروفی نظیر مرکز مطالعات دموکراسی و مرکز مطالعات مربوط به اجرای مجازات اعدام همکاری کنند.


از فارغ التحصیلان معروف این دانشگاه می توان ویوین وست وود، طراح معروف لباس و آنتونی کارو مجسمه ساز مشهور را نام برد.


Address: Headquarters Building, 309 Regent Street
London W1B 2UW
Tel: +44 (0)20 7911 5000سایتهای مرتبط
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.