استفاده از هوش مصنوعی در مبارزه با پورنوگرافی کودکان

دویچه وله :قرار است هوش مصنوعی در آینده به کمک مأموران مبارزه با پورنوگرافی کودکان در ایالت نوردراین وست‌‌فالن آلمان بیاید. هدف از این اقدام تشخیص و ارزیابی سریع‌تر تصاویر و داده‌های مربوط به این حوزه است.
 
وزارت دادگستری ایالت نوردراین وست‌فالن آلمان در دوسلدورف خبر از آغاز به کار یک پروژه تحقیقی در مسیر استفاده از هوش مصنوعی در مبارزه علیه پورنوگرافی (نمایش امور جنسی) کودکان داده است.
 
به گزارش سرویس خبری پروتستان آلمان (epd)، هدف از این پروژه که دوشنبه ۱۴ مرداد (پنجم اوت) آغاز به کار کرده، هر چه سریع‌تر کردن تشخیص و ارزیابی تصاویر مربوط به پورنوگرافی کودکان است.
 
پتر بیزنباخ، وزیر دادگستری ایالت نوردراین وست‌فالن آلمان گفت، مبارزه علیه پورنوگرافی کودکان امروزه تقریبا فقط در عرصه دیجیتال انجام می‌شود. او تأکید کرد که در دنیای دیجیتال هیچ بازیگری نمی‌تواند به تنهایی موفق شود و در آینده پیگرد این جرایم با همکاری‌ نزدیک نهادهای مختلف صورت خواهد گرفت.
 
بیزنباخ می‌گوید، وکلا در تحقیقات مربوط به پورنوگرافی کودکان و اشاعه یا مالکیت نوشته‌های مرتبط با این حوزه با داده‌های زیادی روبرو هستند. در حالی که هر موردی باید جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد و بخصوص در مورد پورنوگرافی کودکان و نوجوانان مدارک موجود را باید از سایر داده‌ها مجزا کرد و آن‌ها را به صورت مؤثر مورد بررسی قرار داد.
 
مارکوس هارتمان، مدیر مرکز مبارزه با جرایم سایبری نوردراین‌ وست‌فالن در توضیح مشکلات موجود در این عرصه می‌گوید، تا کنون سهم ارزش‌یابی دستی تک‌تک‌ داده‌ها بسیار زیاد بود و همین مسئله باعث می‌شد که این روند زمان و کار زیادی بطلبد. علاوه بر این، بررسی هر داده زمان محدودی دارد و باید آن را قبل از این که دیر شود انجام داد.
 
از این‌ها گذشته، در پردازش داده‌های مربوط به پورنوگرافی کودکان در آلمان محدودیت‌های بسیار گسترده حقوقی وجود دارد. بر همین مبنا، تا به‌حال امکان استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی بر پایه سیستم ذخیره اطلاعات "کلاود" و شبکه‌های اینترنتی در این عرصه وجود نداشت.
 
به همین دلیل شرکای پروژه تحقیقی مورد نظر زیرساخت دوگانه "کلاود" را به راه انداختند: به این ترتیب که داده‌های حساس تنها از طریق کامپیوترهای دستگاه قضایی پردازش می‌شوند. بنا به گفته وزارت دادگستری این ایالت، این داده‌ها آنچنان تغییر شکل داده می‌شوند که فقط بتوان از طریق هوش مصنوعی موارد پورنوگرافی کودکان را در کلاود تشخیص داد.
 
مرکز مبارزه با جرایم سایبری نوردراین‌ وست‌فالن در دادستانی شهر کلن قرار دارد. در این پروژه تحقیقی که در سراسر آلمان منحصر به‌فرد است مایکروسافت آلمان، کارشناسان بخش‌های علمی و بخش اقتصاد با یکدیگر همکاری می‌کنند.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  آلمان جزو صدرترین بینده های فیلم های لختی و جنسی است که آنهم خودش یک بحث و گفتگوی دیگری دارد که فقط اشاره کوچکی به آن میکنم که این امر حاصل "رفتار" و توقع بالای زنان این کشور است که .‌‌‌.
  2
  3
  ‌سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۴
  نظر شما چیست؟