کارهای مهمی که باید بعد از یک رابطه جنسی انجام داد

خواه در اینترنت جست‌وجو کنید و خواه از یک دوست بپرسید، همیشه کلی توصیه در مورد بایدها و نبایدهای قبل از رابطه جنسی و در طول انجام آن وجود دارد. اطلاعات بی‌نهایتی در مورد روش‌های پیشگیری از بارداری که می‌توانید استفاده کنید، پوزیشن‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، و مکان‌هایی که باید مد نظر داشته باشید، وجود دارد. اما هیچ کس به شما نمی‌گوید که بعد از رابطه جنسی چه کاری باید انجام دهید. خوب، کاری که شما بعد از رابطه جنسی انجام می‌دهید، باعث می‌شود که رابطه به اندازه‌ی کارهایی که قبل از آن انجام می‌دهید، لذت‌بخش باشد. در این‌جا پنج موردی را می‌بینید که باید هر بار بعد از رابطه جنسی انجام دهید.
 
۱. بعد از رابطه جنسی ادرار کنید
ادرار کردن پس از انجام رابطه‌ی جنسی، برای زنان بی‌نهایت مهم است زیرا عدم انجام این کار می‌تواند منجر به بروز عفونت‌های دستگاه ادراری یا UTI شود. علائم این عفونت می‌تواند از خونریزی و درد در هنگام ادرار کردن تا احساس سوزش و فشار مضاعف متغیر باشد. همچنین احتمال دارد که وقتی ادرار می‌کنید، ادرارتان بوی بدی داشته باشد، و کدر یا شیری رنگ باشد. واقعیت این است که صرف‌نظر از زندگی جنسی‌تان، واژن شما به میزان زیادی باکتری دارد و شانس زیادی وجود دارد که در طول رابطه‌ی جنسی تحت تاثیر قرار بگیرند و عفونت در این ناحیه ایجاد شود.
 
با این حال، با ادرار کردن درست بعد از رابطه جنسی می‌توانید آنها را از سیستم بدن‌تان خارج کنید، و به طور موثری شانس ابتلا به عفونت را در خودتان کاهش بدهید. حتی اگر احساس کردید که ادرار ندارید، سعی کنید چند قطره از بدن‌تان خارج کنید زیرا چند قطره بهتر از هیچ است.
 
۲. خودتان را خوب تمیز کنید
در حالی که عرق کردن در طول رابطه جنسی می‌تواند نشانه‌ی تحریک جنسی زیاد باشد، اما اگر بعد از رابطه خودتان را در آینه ببینید، با تاثیری که روی پوست شما دارد، می‌تواند بلافاصله حال‌تان را بگیرد. عرق و کثیفی در طول رابطه‌ی جنسی باعث بروز آکنه و جوش می‌شود. از این رو ضروری است که صورت‌تان را بلافاصله بعد از رابطه‌ی جنسی شستشو دهید. علاوه بر این، عرق هم حاوی باکتری است و بنابرین می‌تواند بوی بدی روی بدن‌تان ایجاد کند. عاقلانه این است که پس از رابطه حسابی خودتان را تمیر کنید، مگر این‌که نیت‌تان این باشد که شریک زندگی‌تان در رختخواب دور از شما بماند. چه کسی می‌داند، این کار ممکن است دوباره شما را سر حال بیاورد!
 
۳. بعد از رابطه جنسی یک لیوان آب بنوشید
برای روی فرم ماندن هیچ راهی بهتر از رابطه‌ی جنسی وجود ندارد. دست کم هیچ راهی به این اندازه لذت‌بخش نیست. این عمل لذت‌بخش می‌تواند منجر به از دست دادن مایعات بدن به وسیله‌ی تعریق شود و حتی می‌تواند به شما کمک کند کالری زیادی بسوزانید. به گفته‌ی مجله PLoSOne، در واقع، مردان پس از هر بار رابطه‌ی جنسی به طور متوسط ​​تا ۱۰۱ کیلو کالری را می‌سوزانند؛ در حالی که زنان حدود ۶۹.۱ کیلو کالری می‌سوزانند. بنابراین اگر بعد از رابطه‌ی جنسی احساس تشنگی می‌کنید، فکر نکنید که عجیب و غریب است یا مشکلی در شما وجود دارد. شما واقعا برای بازگرداندن انرژی که از دست داده‌اید، نیاز به هیدراته کردن بدن‌تان دارید. در حقیقت، این یک لیوان آب حتی ممکن است به شما بعد از رابطه جنسی به شما کمک کند و همین یک امتیاز است!
 
۴. لباس زیرتان را عوض کنید
پس از رابطه‌ی جنسی، کاملا طبیعی است که دوست داشته باشید در رختخواب بمانید و نخستین لباس زیری که به چنگ‌تان می‌آید بردارید و بخوابید. اما لطفا دیگر این کار را تکرار نکنید! پوشیدن لباس زیر کثیف بعد از رابطه‌ی جنسی ابدا برای دستگاه تناسلی شما خوب نیست. همان‌طور که می‌دانید، باکتری‌هایی در این ناحیه وجود دارد و پوشیدن لباس زیر کثیف می‌تواند رطوبت و رشد باکتری را افزایش دهد و همین به نوبه‌ی خود می‌تواند شانس بروز عفونت را در شما افزایش دهد.
 
به خودتان کمی زحمت بدهید و بلند شوید و یک لباس زیر تازه و تمیز را بردارید و بپوشید. لباس زیر پنبه‌ای بهترین گزینه است زیرا سبب می‌شود که پوست‌تان بتواند نفس بکشد و رطوبت اضافی را نیز جذب می‌کند. در حقیقت این نوع لباس زیر، حتی می‌تواند بو را از بین ببرد. اما اگر واقعا حس و حال بلند شدن از جای‌تان را ندارید، خیلی ساده یک پتو دور خودتان بپیچید و بخوابید!
 
۵. کمی پروبیوتیک مصرف کنید
این سوال برای‌تان پیش آمده که چرا درست بعد از رابطه‌ی جنسی باید پروبیوتیک مصرف کنید؟ همان‌طور که بارها و بارها به شما گفته‌ایم، باکتری‌هایی در واژن شما وجود دارند، که برای حفظ سلامت این ناحیه ضروری هستند. با این حال، رابطه‌ی جنسی می‌تواند تعادل باکتری‌های خوب را از بین ببرد، و همان‌طور که می‌دانید چنین چیزی می‌تواند به بروز عفونت‌های دردناک منجر شود. خوردن غذاهای غنی از پروبیوتیک‌ها می‌تواند به شما در حفظ تعادل مطلوب باکتری‌ها کمک کند و در نتیجه خطر عفونت را به شدت کاهش دهد. خوراکی‌هایی مانند ماست گزینه‌های خوبی هستند.
 
اگر پس از رابطه‌ی جنسی میلی به خوردن چیزی ندارید، می‌توانید غذای بعدی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که پروبیوتیک بخشی از آن باشد. حتی مکمل‌های پروبیوتیک می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از عفونت‌های باکتریایی، قارچی و سایر انواع عفونت‌ها داشته باشند.
 
بهترین راه برای لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم و بدون درد، این است که موارد بالا را دنبال کنید. بله، انجام دادن آنها ممکن است در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد، اما خیلی زود به آنها عادت می‌کنید و مزایایی که برای شما دارند را درک خواهید کرد. گذشته از این‌ها، انجام رابطه‌ی جنسی بدون خطر فقط در مورد استفاده از کاندوم یا مصرف قرص‌های ضدبارداری نیست. حفظ بهداشت هم در این میان جایگاه بسیار مهمی دارد.
+53
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  بعد از عمل، سراغ ادامه بازى باکامپیوترو پلى استیشن و غیره نروید!
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  از حضرت نقل شده که بعد از رابطه جنسی سه بار فوت کرده و این دعا را 5 بار زیر لب زمزه کند "ربنا اتنا بیشتر از این در و دافهای ناز " و بعد معادل 1 شتر به سید محل خمس بدهد تا دعایش مستجاب شود. و حضرت فرمودند بهتر آن است که بعد از هر بار فوت هزار رکعت نماز بخواند و در هر رکعت هزار بار "دیش دری درین دن" بگوید.
  5
  3
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا::]. یه روایت دیگه گفته بود فوت کنین تا حامله بشه!! گویا یکى از همین آخوندها روایت کرده بود که جبرییل با فوت حضرت مریم رو حامله کرده بوده!! راهبه نجیب هم با همین فوت حامله شده که دیگه پیداش نیست! فکر نمیکنى این فوت ممکنه کار دست آقا بده؟ آدم نمیدونه با این همه روایت چیکار کنه؟ فوت کنه؟ فوت نکنه؟ اومدیم و فوت کردیم طرف حامله شد، روایتى ، چیزى سراغ ندارى که پیشگیرى کنه؟ فوت وارونه چیطور؟ فورت کشیدن منظورمه! چایى رو چطور فورت میکشن؟ اونم ممکنه خانوم رو دوباره حشرى کنه و نیاز به تکرار عمل!! آدم از کار و زندگى میافته، بعد از عمل! فوت کن و دعا بخون، بعد فورت بکش تا پیشگیرى بشه بعد دوباره نقطه، سر خط! همینه که کشور هاى مسلمون به هیچ جا نمیرسن دیگه! همه اش در حال فوت کردن و دعا خوندن و فورت کشیدن و تکرار مکرراتن! اونوقت کفار! کارشونو میکنن، نه فوتى! نه دعائی ! نه فورت کشیدنى! پا میشن میرن حمام، خودشونو میشورن و میگیرن گپه مرگشون(اصطلاح شیرازى، یعنى خوابیدن!) رو میذارن! دریغ از یه فوت! همشون هم میرن جهنم! بهشت هم پر از مسلمون فوت کن!!
  0
  1
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵
  نظر شما چیست؟