حال و روز اسفناک این روزهای کاخ شمس در کرج - تصویری

کاخ مروارید در زمینی به وسعت ۱۱۱ هکتار با ۲۵۰۰ متر زیربنا در مهرشهر کرج احداث شده است. این بنا شامل فضاهای متعددی از جمله سالن طلایی بار، دفتر کار مخصوص، سالن پذیرایی، سالن سینما، سالن بیلیارد، استخر، آب‌نما، محل نگهداری پرندگان کمیاب، اتاق‌های خواب و غیره بوده است. مجموعه کاخ مروارید، با ۱۱۱ هکتار وسعت محل سکونت شمس پهلوی، خواهر محمدرضا شاه بود. در روزهای انقلاب اموال کاخ به غارت رفت و بعد در تملک یک ارگان درآمد و به ثبت ملی رسید. و حالا؟ بقیه ماجرا ....
+147
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  beerslover - بارسلون، اسپانیا

  من فکر کنم یعنی‌ تو خودشون هنوز معین نشده که چه کسی‌ این زمین را صاحب بشه، سر همین همونجوری مونده تا ببیند.
  7
  148
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  ۵۶
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  قالیباف اگر ریس جمهور بشه اینجا رو دو دره می‌کنه بره برا خودش کاخ می‌سازه
  8
  134
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  خیلى عجیبه که تا بحال هاپولیش نکردن!؟ ١١١ هکتار خیلى وسوسه انگیزه! الان اگه دست خالیباف بود خوردش میکرد و براى هر قطعه هم سند درست میکرد و زیر قیمت واقعى میداد به یارو قاراش! یا اگر دست سپاه بود ،میگرفت و چند تا برج درست میکرد و هاپولیش میکرد و میرفت!
  65
  113
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  ۵۲
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  کاخ نشینان وطن ژولیده اند. همچو شبهای دگر خوابیده اند. آسمان شهر خون ها باریده است. غرش ظلم را مگر نشنیده اند. گرگ ها مست بزم خون گشته اند. ملت مظلوم ما غم دیده اند. سال هایی ز ظلمت، تحقیر، انفجار. کودکانی با ترس آرمیده اند. این چه سان است که در هر زمانی. مردمم رخت عزا پوشیده اند.
  30
  86
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  وای وای فقط باید سکوت کرد کلمات نمیتوانند احساس آدم را بیان کنند، آهای توی این ملکت مسیولی هست که دلش بسوزه ؟
  16
  74
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  نمادی دقیق از وضعیت کل ایران! ویرانه ایی بجا مانده از گذشته ایی پرشکوه!
  17
  134
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
  ۴۱
  Compatriot - تورنتو، کانادا

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. دقیقا منم با دیدن این عکسها همین برام تداعی شد که مشت نمونه خرواره. اینها تمام ایران را ویران کردند این فقط نمونه کوچکی از خاک این کشوره. چی‌ از دست دادیم و چه نصیبمون شد. تًف به این چرخ گردون! اون زمان اگه چند تا دزد بود الان علی‌ بابا و 400 دزدشن که نه‌ شکمشون سیر مونی داره و نه‌ جیبشون ته!
  9
  71
  شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
  ۵۳
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  خیلی بی انصافی !!! شما ها اصلا دقت نمیکنین! در عوض هر چی قبر حسن کچل و حسین مچل و زینب سکینه و فاطی عبدل تو عراق و سوریه و هزارتا امام زاده شفت علی و جعفر قلی با طلای ناب از سفره شام مردم ایران اینجا و آنجا آراسته شد و تازه یه عده نعشه و خمار هم برای دیدن این ..... دست پا میزنند و دلار ها به جیب از ما بهترون میریزند در صورتی که همسایه گشنه شب رو روز میکنه!نابود باد حکومت نکبت بار آخوندی!مزدورا خاموشند!
  11
  66
  شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۷
  ۴۱
  آذری باهوش - میانه، ایران

  دوستان این کلک اینها میباشد. اینجا را رها میکنند تا خراب شود بعد اعلام میکنند که باید کلا تخریب شود سپس بجای آن برج میسازند. درست همین کار را دارند با کاخ ثابت پاسال در خیابان جردن انجام میدهند. لطفا به دوستانتان اطلاع رسانی کنید تا همه با خبر شوند
  7
  59
  شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  امروزه اکثریتِ ایرانیان واقعی‌ که وجدان و شرفِ خود را به نظامِ مافیأی آخوندی نفروخته اند، به روان دو پادشاه پهلوی میهن پرست درود فرستاده و از خداوند برایشان آرامش جاودانی و احوال نیک میخواهند، دنیا با این دو , محلِ امنی‌ بود و منطقه خاور میانه در آرامش ، و در این چهل سال این نظام چه با زندگی‌ و دل‌ مردم ایران کرد و می‌کند و چه نفرین‌ و آه‌ مظلومین و مورد ستم واقع شدگان پشت سرِ ریز و درشتِ مسئولینِ این نظامِ فاسقِ فاجر که نیست ! کاری که این نظام با ایران کرد ، اسکندر و تازی و مغول نکرد، آنها بیگانه بودند و اینها به اسم ایران و ایرانی . امیدوارم خداوند با تک تکِ این نظامِ جهنمی با عدالتش رفتار کند.
  14
  39
  شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]ایول.حداقل یه جا ثابت کردی اسم باهوشت درسته. آره درسته این روش تصاحب و تغییر کاربردی دادن هستش.بنیاد شهید و جانبازان و سپاه و آستان قدس و سایر بنیادهای وابسته این املاک رو تملک کردند ولی چون اجازه تغییر کاربری ندارند سعی میکنند با اینطور کلک زدن ها این زمینها رو مخروبه کنند تا تغییرکاربری بگیرند. البته نمونه کامل این اتفاق در مشهد توسط آستان قدس اتفاق افتاده و میافته. اوایل آستان قدس قدرت اینو نداشت که تغییر کاربری ها رو طبق میل خودش انجام بده اویل شهرداری ها رو شریک میکردند و در عوض تغییر کاربری بخشی از سود و ملک رو به شهرداری ها میدادند(البته رشوه به مسئولینش رو نمیدونم) بعدا فهمیدند که اگر بتونند نیروهای خودشون رو وارد شورای شهر کنند و شهرداری ها رو از افراد خودشون بذارند بدون شریک راحت میتونند املاک رو تغییرکابری بدهند پس با سپاه رو هم ریختند و دقت کنید شورای شهر و شهرداری های مناطق و حتی شهردار مشهد دست آستان قدس و سپاه هستش و باغهای بزرگی مثل باغ چهارراه خیام که خشک کردند و هتل ساختن حتی قصر شاه در بلوار ملک آباد رو داره تکه تکه ساخت و ساز میکنند
  8
  11
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  ای بابا حال ملت ایران از این هم اسفناک تر و افتضاح تره واسه جون انسانها ارزشی قائل نیستند تا چه برسه به یک عمارت
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴
  نظر شما چیست؟