صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
علت اختلاف بین هاشمی رفسنجانی و رهبر علت اختلاف بین هاشمی رفسنجانی و رهبر

سه‌شنبه 30 ژوئن 2009 - 9 تیر 1388
هاشمی رفسنجانی با توجه به سوابق و شخصیتش حاضر نیست کل اقتدار خود را به آقای خامنه ای واگذار کند. نظریه جوادی آملی نیز حامی وی است اما کسانی چون آیت اله یزدی بر خلاف هاشمی حاضرند در ازای دریافت پاداش، خود را به تمامی در اختیار آقای خامنه ای قرار دهند و بدین علت هاشمی و دیگر مخالفان نظریه مصباح باید از صحنه حاکمیت حذف شوند.


● مقالات

علت اختلاف بين هاشمي رفسنجاني و رهبر

كساني كه اين روزها شاهد مناظره احمدي نژاد با مير حسين موسوي بوده اند چيزي را مشاهده كرده اند كه شگفتي هر كسي را بر مي انگيزاند.  احمدي نژاد بي باكانه و بر خلاف قانون، هاشمي رفسنجاني—رياست مجلس خبرگان رهبري، امام جمعه موقت تهران و رييس تشخيص مصلحت—و نيز ناطق نوري رييس بررسي مفاسد از جانب رهبري راغارتگران بيت المال خواند بي آنكه بيمي از عواقب كار خود داشته باشد! در اين ميان برخي مردمان ساده انديش ايران نيز كه هنوز فكر مي كنند هاشمي  مرد قدرتمند سال هاي ييش است به استقبال سخنان احمدي نژاد رفته وي را  قهرماني مي خوانند كه هاشمي را به مبارزه مي طلبد. اما به راستي در جمهوري اسلامي چه خبر است؟ پشت پرده اين ماجراي شگفت آور كه مشروعيت كل نظام جمهوري اسلامي را به خطر انداخته چه گروه يا كساني بوده، چه هدفي را دنبال مي كنند؟ آيا آن طور كه بسياري مي پندارند اين ماجراها و زير سوال رفتن حاكميت سي ساله انقلاب توسط احمدي نژاد را صرفا بايد در حد يك كنش محدود انتخابات  رياست جمهوري ديد و يا اينكه قضيه به پروژه اي بسيار فراتر بر مي گردد؟  اين نوشتار بر آن است كه ثابت كند هدف احمدي نژاد و حاميان قدرتمندش چيزي فراتر از پيروزي در انتخابات رياست جمهوري است و به عبارت ديگر هدف ايشان تغيير نظام جمهوري اسلامي به حكومت عدل اسلامي است كه در آن حتي اين جمهوريت نيم بند نيز وجود نداشته باشد!

    ادعاي كلان نوشتار حاضر:  در زمان حيات آيت اله خميني، آيت اله مصباح يزدي روحاني اي بود كه به خاطر سوابقش چندان مورد اعتماد آيت اله خميني نبود اما با درگذشت وي، با حمايت آيت اله خامنه اي، مصباح يزدي به تدريج قوي و قوي تر شد تا امروز كه هدف ديرينه خود در نفي جمهوريت را نزديك مي بيند.نخستين بار در نيمه نخست دهه هفتاد، مجله شما-- ارگان حزب موتلفه اسلامي-- پيشنهاد تغيير جمهوري اسلامي به حكومت عدل اسلامي را مطرح كرد اما به واقع كسي كه نظريه پرداز اين نظريه بود نه موتلفه بازار كه آيت اله مصباح يزدي بود. براي درك عميق تر موضوع، بايد ابتدا دو قرائت عمده پر هوادار نظريه ولايت فقيه—در ميان هوادران اين نظريه --  را معرفي كرد:

1) بر مبناي نظريه نخست كه متعلق به آيت اله جوادي آملي و حاميان وي است ولايت فقيه در واقع ولايت فقها است. اگر ولايت فقيه را آنگونه كه وي تبيين مي كند بپذيريم آنگاه علاوه بر شخص خاص رهبري—در اين زمان  آيت اله خامنه اي—ديگر فقها نيز هر يك به فراخور شان و جايگاه خود سهمي در اين نوع حكومت خواهند داشت.

2)  نظريه دوم، نظريه اي متعلق به آيت اله مصباح يزدي است . بر مبناي اين نظريه، ولايت فقيه، ولايت شخص خاصي است كه در واقع به زعم ايشان نايب امام زمان بوده، فرامين وي بر تمام مراجع و... ارجحيت دارد.

  پس از اين مقدمات بايد وضعيت گذشته و فعلي را تبيين كنيم: مصباح يزدي كه با حمايت شخص رهبري—آيت اله خامنه اي—توانسته است شاگردان و هواداران بسياري را به گرد خود جمع كند از اوايل دهه هفتاد در پي اجرايي كردن نظريه خود  بوده است. در نظريه نخست تا حدي براي جمهوريت --هر چند نيم بند-- چايي وجود دارد اما در نظريه مصباح، جمهوريت در بهترين حالت خود يك تزيين  و آرايش به شمار مي رود. جناح راست حاكميت با رهبري فكري مصباح و رهبري سياسي موتلفه در سال 76 مي رفت تا روياي مصباح را جامعه عمل بپوشاند كه با شوك انتخاب خاتمي و حمايت هاشمي رفسنجاني، اين پروژه براي سالها دچار وقفه شد. به تدريج و با انتخاب احمدي نژاد، حاميان مصباح كوشيده اند با رياست اجرايي احمدي نژاد پروژه خويش را پي گيرند با اين تفاوت كه در طول اين سالهاي وقفه، صف بندي هاي جمهوري اسلامي دچار تغييرات اساسي شده است. هاشمي كه خود را به نوعي همتراز رهبر مي ديد از همان دهه هفتاد حساب خود را از اين پروژه جدا كرده بود و از اين نظر همواره مورد كينه باند مصباح قرار داشت اما بخشي از محافظه كاران از قبيل ناطق نوري، حسن روحاني و.. نيز به تدريج و با تجربه ساليان و ديدن خطرات آن براي كشور از اين پروژه جدا شده اند.

    در اينجاست كه با پيروزي احمدي نژاد دو صف بندي بزرگ در جمهوري اسلامي ايجاد شد. يك سوي صف بندي، اتحادي نصف و نيمه از حاميان نظريه جوادي آملي با رهبري فكري وي و برخي مراجع تقليد، هاشمي رفسنجاني به عنوان رهبر تكنوكراتها و تا حدي رهبري سياسي و نيز اصلاح طلبان تشكيل شد.

    در سوي ديگرميدان، آيت اله خامنه اي به عنوان رهبر سياسي، مصباح يزدي رهبر فكري، سپاه شاخه نظامي و احمدي نژاد به عنوان رهبر اجرايي قرار داشتند. اين گروه كه با حذف اصلاح طلبان اعتماد به نفس فراواني يافته بودند كوشيدند در قالب پروژه پاليزدار و با افشاي سوابق فساد هاشمي و ديگر حاميان محافظه كار آن،  اين بخش از حاكميت را نيز از حكومت حذف كنند. اين پروژه براي خود جنبشهايي مثل جنبش عدالت خواه و.. نيز تاسيس كرد تا نبرد قدرت را حركتي مردمي نشان دهد اما پاليزدار كه عضوي از ستاد احمدي نژاد بود—اما حاضر به معامله بر سر دزدي نبود-- به جاي اجراي پروژه رسواسازي هاشمي و هوادارنش كوشيد كليه جريانهاي فاسد را بر ملا سازد. او در اين افشاسازي به شعارهاي خوش رنگ و آب احمدي نژاد نيز دل بسته بود اما به خاطر افشاي فساد باندهاي هر دو گروه، پروژه حذف هاشمي در آن مقطع تعطيل و پاليزدار عضو سلبق ستاد احمدي نژاد به زندان فرستاده شد. در ادامه ماجرا، جريان مصباح با حمايت احمدي نژاد وارد انتخابات رياست جمهوري دهم شد تا پروژه ناتمام را كامل كند كه ناگهان با اقبال مردم به خاتمي روبرو شد. اين گروه كه از اقبال خاتمي و عدم توانايي مير حسين در جذب راي بالا مطمئن بودندكوشيدند با ترفندهايي، خاتمي را مجبور به كناره گيري كنند و حتي در روزنامه كيهان و در مقاله فاطمه رجبي او را تهديد به ترور كردند اما با افزايش محبوبيت موسوي، جريان مصباح متوجه شد كه توان پيروزي در انتخابات را ندارد و در صورت تقلب وسيع نيز خود به خود مشروعيت حاكميت به زير سوال مي رود و بنابراين تصميم گرفت در پروژه اي زيركانه، با زدن هاشمي و ناطق به دو هدف برسد:

  اين جريان كوشيده است از يك طرف با متهم كردن هاشمي توسط احمدي نژاد بر محبوبيت احمدي نژاد بيفزايد و از سوي ديگر با متهم كردن او مي كوشد پروژه ناكام مانده به دست پاليزدار را تكميل كند. اگر رهبري جمهوري اسلامي از حضور كساني مثل موسوي نيز ممانعت مي كرد پروژه ايشان بدون حضور مردم و لذا با مشروعيت زدايي از حكومت به انجام مي رسيد اما آنان براي حفظ ظاهر به حضور مردم احتياج داشتند. از آنجا كه احتمال پيروزي موسوي ايشان را مجبور مي كرد كه براي پي گيري اهداف خود به تقلب وسيعي روي آورند كه قابل پنهان كردن نبود ايشان كه از سو ظن مردم به هاشمي آگاه بودند كوشيدند با اتهام به هاشمي هم او را ناموجه تر از پيش ساخته – در موقع مناسب از حاكميت خارج كنند-- و هم بر راي احمدي نژاد افزوده،  تا نياز كمتري به تقلب باشد و با درصد كمتري تقلب به پيروي رسند.

  اما در اين ميان نكته مهمي كه مغفول مي ماند آنست كه با متهم كردن هاشمي و به ويژه ناطق نوري، مشروعيت جمهوري اسلامي به شدت مورد ترديد قرار مي گيرد كه البته اتحاد مربع براي آن نيز فكر ي اساسي كرده است.  اينان پس از انتخاب احمدي نژاد، گروه هاشمي را حذف كرده به مردم اعلام خواهند كرد كه آيت اله خامنه اي از مدتها پيش به دنبال حذف اين غارتگران بوده كه در نهايت با كمك احمدي نژاد موفق شده است و بدين طريق، احمدي نژاد نيز به قهرمان ملي تبديل مي شود.

   اما چرا آقاي خامنه اي بايد به دنبال حذف هاشمي، ناطق و.. باشد؟ آيا اين حذف به دليل فساد ايشان است؟ جواب به اين پرسش منفي است چرا كه در طيف هوادار احمدي نژاد نيز گروه كثيري افراد فاسد وجود دارند. كساني چون آيت اله محمد يزدي كه غارتگري شان اگر از هاشمي و... بيشتر نباشد كمتر نيست. بنابراين بايد براي حذف ايشان توسط آقاي خامنه اي به دنبال دلايل ديگر ي بود. دليل  و به عبارتي علت اصلي را از يك سو بايد در همان نگاه نظريه نخست–نظريه جوادي آملي -- به نظريه ولايت و از سوي ديگر ادعاي همترازي امثال هاشمي دانست.

   هاشمي رفسنجاني با توجه به سوابق و شخصيتش حاضر نيست كل اقتدار خود را به آقاي خامنه اي واگذار كند. نظريه جوادي آملي نيز حامي وي است اما كساني چون آيت اله يزدي بر خلاف هاشمي حاضرند در ازاي دريافت پاداش، خود را به تمامي در اختيار آقاي خامنه اي قرار دهند و بدين علت هاشمي و ديگر مخالفان نظريه مصباح بايد از صحنه  حاكميت حذف شوند.

 چند شاهد بر مدعا: در وجود نظريه مصباح كه در كتابهاي وي و هوادارانش نوشته شده شكي وجود ندارد. در اينكه نظريه رقيبي توسط جوادي آملي نگاشته شده نيز شكي نيست. پس در اين مقدمات نمي توان ترديد كرد اما آيا اين احتمال اجرايي شدن اين نظريه در اين انتخابات، صرفا از ذهن يك داستان نويس نشات گرفته و يا اينكه شواهدي بر آن وجود دارد؟

   شاهد نخست آنكه، احمدي نژاد با نام بردن از هاشمي و ناطق مشروعيت نظام را به كلي به چالش كشيد و اين موضوع نمي تواند بدون اجازه آقاي خامنه اي باشد. در اين جا سوال اين است كه آقاي خامنه اي براي چه هدفي بايد چنين مجوزي به احمدي نژاد بدهد؟ تبعات عمل احمدي نژاد براي مشروعيت جمهوري اسلامي آنقدر خطرناك است كه صرف يك انتخابات رياست جمهوري نمي تواند آن را جبران كند. از سوي ديگر مافياي رهبري تلاش خواهد كرد پس از حذف هاشمي و حاميانش با اين ادعا كه رهبري از ابتدا با اين باند فساد مخاف بوده، مشروعيت خود را در اذهان حاميانش دوباره سازي كند.

شاهد ديگر ماجرا نحوه برخورد احمدي نژاد با مراجع تقليد است. در بيشتر سالهاي پس از انقلاب، دولتها كم و بيش كوشيده اند نظرات مراجع را لحاظ كنند اما دولت احمدي نژاد كمترين بهاي لازم را به مراجع تقليد داده است بي آنكه از اين شيوه خود بيمي داشته باشد. آيا دليل عدم نگراني دولت احمدي نژاد از مراجع تقليد حمايت شديد آقاي خامنه اي از احمدي نژاد نيست؟ در نظريه مصباح طبيعتا جاي چنداني براي مراجع تقليد نيست چرا كه آنها رقيب ولايت خواهند بود. در اين راستا به ياد بياوريم حملات نوري زاد-- فيلمساز حامي احمدي نژاد—به آيت اله مكارم شيرازي كه بدون ترس از عواقب كار خود به راحتي يكي از پرنفوذترين مراجع تقليد را مورد حملات پياپي قرار داد. نوري زاد هيچ گاه به خاطر حمله به مكارم شيرازي محاكمه نشد چرا كه او مورد تاييد رهبر و در راستاي پروژه يادشده مامور حمله به مكارم پرنفوذ بود. در همين راستا به ياد بياوريم سخنان مكارم شيرازي –پس از ديدار با آيت اله صافي—كه در برابر نوري زاد اعلام كرد كه آروزي نابود كردن مرجعيت را به گور مي بريد. به ياد بياوريم مكارم شيرازي اين پاسخ را به اصلاح طلبان يا لائيكها نداد بلكه به نوري زاد حامي احمدي نژاد و ولايت فقيه داد.

 خلاصه مطلب آنكه  شواهد نشان مي دهند پيروزي احمدي نژاد در انتخاب دهم، تنها يك پيروزي انتخاباتي نباشد بلكه هدف  اصلي و استراتژيك آن، نابودي جمهوريت نيم بند جهوري اسلامي و ايجاد حكومت عدل اسلامي—فاشيسم اسلامي—است. آگاه سازي مردم از اين پروژه قطعا يكي از راه هاي از بين بردن اين پروژه خطرناك است. شايد ادعاي اين نوشتار با وجود همه شواهد نادرست باشد اما اين پروژه آن قدر براي كيان اين كشور خطرناك است كه احتمال آن نيز بايد مورد بررسي دقيق و افشاگري گسترده قرار گيرد.

 

 سوابق ديگري از ايت ا.. مصباح يزدي:

1 – صدور فتواي قتل هاي زنجيره اي كرمان در دوران اصلاحات كه پس از ان به ايت ا... تمساح يزدي معروف شد.

2 – شركت در مراسم رقصهاي سكسي بالماسكه در سفر به امريكا به بهانه لزوم درك كامل فساد كه پس از ان به ايت ا... بالماسكه معروف شد.

نويسنده: محمد مباشري

Hoja Verde - ایران - تهران
""شرکت در مراسم رقصهای سکسی بالماسکه در سفر به امریکا به بهانه لزوم درک کامل فساد که پس از ان به ایت ا... بالماسکه معروف شد."" مرگ بر تمساح یزدی.اونوقت دختر و پسرها را می خواهند در ایران از هم جدا کنند.در حالیکه خود فاسدترینند.مرگ بر رژیم آخوندی کثافت بار.
چهار‌شنبه 10 تير 1388

yaghout - آلمان - آلمان
واقعا چقدر اين سياست كثيفه بخصوص در ايران كه اين احمق ها روي كار هستن.
مواردي كه در مورد مصباح يزدي نوشته شده درسته؟يا جوكه؟
يه مورد ديگه اينكه در عكس اين دو آخوند انگار مانتو خفاش بر تن كردن.
چند روز پيش در صداي آمريكا يه عكسي از كوسه جان ديدم كه با پيراهن و شلوار راحتي و بدون عمامه نشسته بود. اونقدر بهش ميامد. مثل مدل هاي فرانسه شده بود. ولي گذشته از شوخي خيلي بهتر از اين لباس هاي احمقانه بود...
چهار‌شنبه 10 تير 1388

sara123-toronto - كانادا - تورنتو
لطفا اين مقاله را ترجمه كنيد.
در مورد اخرين تكنولوژي فيلتر شن است كه خواهد توانست به ايراني ها كمك كنه
http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20090626/internet_iran_090626/20090626/
چهار‌شنبه 10 تير 1388

eliasaus - استرالیا - ملبورن
لطفا به متن توجه کنید:
شبکه رنگارنگ در لس آنجلس به طرز اشکاری معلومه که از جمهوری اسلامی پول میگیره . در این شبکه فقط در حال دلسرد کردن مردم هستند و میگن که اگه برین تو خیابون میزنن و میکشند. حتی میگه الله اکبر هم نگید خونتو شناسایی میشه. به همه این ها اینو اضافه کنید که با تمام منتقد های جمهوری اسلامی دشمنه از علی رضا نوری زاده و محسن سازگارا گرفته تا بهرام مشیری و خلاصه با تمام منتقد های حکومت جمهوری اسلامی ار هر فرقه و طرز غکر سیاسی دشمنه.
نکته دیگه اینکه مرگ مایکل جکسون خیلی مشکوکه درست همزمان با اتفاقات ایران اون هم برای استفاده زیاد از یه دارو!!! البته خانواده اون دستور کالبد شکافی مجدد را دادن .از طرفی دکتر شخصی مایکل جکسون از اون روز ناپدید شده و کسی خبری ازش نداره. مایکل جکسون اونقدر شعور داشت که اور دوز نکنه .از این دنیای سیاست هیچ چیز بعید نیست برای منحرف کردن مردم دست به این کار زده باشند. شما نگاه کنید دیگه در اخبار خارج از کشور ایران خیلی کمرنگ شده.
چهار‌شنبه 10 تير 1388

cracker13 - ايران - تهران
مصباح یزدی (همچون مریدش احمدی نژاد) یک ((آنوسی)) یا یهودی مسلمان نماست
آنوسی کیست؟
آنوسی یک کلمه عبری است و به یهودیانی اطلاق می شود که به هر دلیل، داوطلبانه یا به اجبار، تظاهر به اسلام می کنند، و تغییر دین آنها ظاهری است، بعضی از آنوسی ها در اروپا تظاهر به مسیحیت می کنند و به مسیحیان صهیونیست مشهورند !
آنها در ظاهر مسلمانند، نماز می خوانند ، روزه می گیرند، حج می روند و خمس و زکات می پردازند، اما کنیسه های زیر زمینی خود را دارند ! آنوسی ها برای جلب اعتماد مردم به هر لباسی در می آیند، در صورت امکان به حوزه های علمیه می روند و تحصیلات حوزوی خود را تا بالاترین مدارج پی می گیرند! بعضی به دنبال طب می روند و در کسوت پزشک تاثیرات مهمی می گذارند! به نظر می رسد لغت حکیم برای طبیب ، برداشتی از لغت خاخام به معنای دانا و دانشمند است ، و باز تخصص اصلی یهودیان یعنی اقتصاد و بازار ، پایگاه اصلی آنوسی ها است! در آن پایگاه نیز ارتباط تنگاتنگ با حوزه و روحانیت در دستور کار آنان است ، برخی ادعا می کنند از اولاد پیامبر و سیدند! ( علاقمندان به آشنایی با علمای آنوسی می توانند به کتاب " فرزندان استر " رجوع کنند ) از مشاغل مورد علاقه آنان موسیقی و سیاست است !
دکتر خزعلی
چهار‌شنبه 10 تير 1388

zeinabe - ايران - قم
من متاسفم که شما ابدا هیچ درکی از جامعه ایران و مناسبات اون ندارید.متاسفم که صحبتهای رهبری در نماز جمعه تهران رو نشنیدید و احتمالا گوشهاتون رو گرفته بودید تا نشنوید!می دونید نظریه مترقی ولایت فقیه چی می گه؟ بیان عامیانش رو براتون می نویسم. فرض کنید که یک مسابقه ی فوتباله و ما داوری داریم که این مسابقه رو داوری می کنه.اما سوال اینه که چه کسی بر کار اون داور داوری می کنه و بعد چه کسی بر کار داور دوم داوری می کنه و این ماجرا ادامه دارد. یعنی عملا تا بی نهایت ناظر بر روند داوری.اما سوال اینه برای خروج از این وضعیت باید چه کرد؟جواب اینه باید یک داور باشد که او را پذیرفته نظر او را قبول کنیم .ولایت فقیه یعنی کسی که داوری که ما نظر او را کاملا قبول داریم و می پذیریم حتی اگر خلاف نظر ما باشد .ولی فقیه متدین ترین و عادل ترین است و عموم مردم او را قبول دارند چرا که قبول او با اعتقادات مذهبیشان گره خورده. افسوس که شما جامعه و مناسبات ایران را هنوز هم نشناخته اید. متاسفم برای شما.
چهار‌شنبه 10 تير 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
بزرگترین فاجعه تاریخ زمانی اتفاق می افتد که زور لباس تقوا بر تن کند.(دکتر علی شریعتی)
من تا حدودی با محتوای این مقاله موافقم.مصباح یزدی و دست پرورده هایش (از جمله سید احمد خاتمی) یکی از شیاطین روی زمین هستند.من مدتهاست که جریانات و اتفاقات درون نظام سیاسی و نظام روحانیون شیعی را دنبال می کنم.
جناب مصباح تئوریسین مکتب فاشیسم اسلامی یا همان حکومت عدل اسلامی از دیدگاه خودشان است.
داخل پرانتز عرض نمایم تئوری ایشان چندان ربطی هم برای ایجاد یک حکومت صد درصد اسلامی بر اساس آموزه های کلاسیک دینی که اخلاق محور هستند نیست و ایشان استفاده از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف خود یعنی همان تشکیل حکومت عدل اسلامی فروگزار نخواهد کرد.
برای نمونه فیلمی از مصباح موجود است که با خفت تمام در حال دستبوسی و سپس پا بوسی خامنه ای و در خاک افتادن مقابل یک (حالا) انسان می باشد که صد در صد در شریعت اسلام از آن به عنوان شرک نام برده شده و انسان حق تعظیم یا سجده بر انسان دیگر را ندارد.
صدور فتوای قتل دگر اندیشان نیز از جمله این موارد است.و اینها خود را مجاز میدانند از هر نوع ابزار خشونت و ارعاب و حتی توهش و حتک حرمت که اخلاقا و شرعا باطل است نیز برای پیشبرد اهدافشان استفاده نمایند.
هر چند این گروه خود را منتسب به اخلاق و منش و عدالت علوی میدانند اما تمامی شواهد حاکی از این است که روش حکومتی آنها برداشتی از صفاک ترین و پست ترین حکومت های تاریخ مانند خلفای عباسی در گذشته و ماکیاویلیسم و فاشیسم امروزی که همه بر اصول ارعاب تهدید و شکنجه یا قتل مخالفان از درون حاکمیت و تبلیغ و خود پسندی برای مردم از طرفی و تحمیق توده های مردم و استفاده از نقش رسانه های انحصاری در جهت بهره برداری از این موضوع می باشد.
حکومت اسلامی با الگوی خلافت عباسی
موفق ترین مدل حکومت اسلامی از نظر حفظ قدرت خلافت عباسی است که سخت ترین ظاهر اسلامی را برای خود در نظر میگیرد ولی در باطن برای حفظ حکومت خود هیچ محدودیتی ندارد.(الگوی فاشیسم اسلامی)
چکیده این رفتار خلافت عباسی در قتل امام رضا(ع) توسط مامون نهفته است. او را برای تحکیم قدرت خود به دربار فراخواند ( بخوانید مردم را به پای صندوق رای فراخواند) از رفتار او احساس خطر کرد و او را تهدیدی برای قدرت خود دید (بخوانید از رای او احساس خطر کرد) او را ناجوانمردانه به قتل رسانید ( چه بخوانیم …) و فردای آنروز بر مزار او شروع به اشک ریختن کرد.
نامه های سرگشاده عبدالعلی بازرگان یا اکبر اعلمی که اخیرا خطاب به خامنه ای نوشته شده یا در گذشته نامه های آیت اله منتظری یا مرحوم سحابی و غیره را که خطاب به خامنه ای نگاشتند را بخوانید.
لپ کلامی که می توان از میان تمام این نامه هایی که خطاب به خامنه ای نگاشته شده برداشت کرد بازگشت به اخلاق و سیره علوی و الگو برداری از روش حکومت علی (ع) است که هیچ سنخیتی با حکومت عباسی خامنه ای ندارد.
علی(ع) ديدگاه سياسی خود و معيارهای مطلوب حکومتی را در "عهدنامه‌ای" که به "منشور حکومت اسلامی" شهرت يافته، تدوين کرده است.این منشور بر اساس اخلاق عدالت و نقش مردم در حکومت و حقوق متقابل مردم و حکومت تدوین شده است.
چهار‌شنبه 10 تير 1388

babre mazand - هلند - امستردام
بچه ها كسي از انتي اسلام با خبر نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من همه جا كامنت ميزارم كسي خبري نداره انگار
اميدوارم هر جا كه هست سلامت باشه
خدا لعنت كنه اين اخوندها رو كه ا يه روز از اين بچه ها خبري نباشه ادم دلش هزار راه ميره
چهار‌شنبه 10 تير 1388

rastad - ایران - تهران
لعنت به روح جد و آبادتون بیاد که یه ملت رو سرکار گذاشتین . حرومزاده های کثافت . لعنت بر رهبر ضحاک . لعنت بر کوسه رفسنجانی . لعنت بر قوه قضایی شاهرودی عرب .لعنت بر یزدی حروم لقمه . لعنت بر احمدی نژاد
روح جد و آباد همتون سگ اسرائیلی ................
چهار‌شنبه 10 تير 1388

طاطا - ايران - ایران
خدايا بهمون رحم كن
چهار‌شنبه 10 تير 1388

cheshmak1000ta - ايران - خراسان جنوبي
مرگ بر خامنه اي
چهار‌شنبه 10 تير 1388

سپیده صبح - ايران - تهران
ديگه از اين مملكت خسته شدم مي خوام برم از اينجا يه جايي كه ديگه از اينا خبري نباشه همه جاي دنيا هم بدبختي حرفش هست. از سياست متنفر شدم. امروز داشتم تو روزنامه مي خوندم تو مريخ سفره هاي آب زير زمين پيدا كردن مي شه ما رو بفرستند اونجا كه ديگه خبري از اين نا آدمها! نباشه؟
چهار‌شنبه 10 تير 1388

mesbah - ايران - تهران
درود بر رهبر والا مقام سید علی خامنه ای که خداوند سایه او را از سر ملت ایران کم نکند او تنها مردی است که میتواند عزت ایران را در مقابل خوانخواران جهان حفظ کند با کمک دکتر محمود احمدی نژاد رپیس جمهور مکتبی مردمی و عزیز ایران و جهان
چهار‌شنبه 10 تير 1388

بچه تهرون - ايران - تهران
زينب از قم لطفا نظريه مترقي ولايت فقيه را با جمهوري اسهاليتان محدود به واتيكان خود كنيد .همتون در قم جمع شيد و هر كاري دوست داري بكنيد از جمله صيغه و لوات و اينقدر پاچه خواري سيد عليو بكنيد كه سيد از كمر هم بيفته.فقط اجازه بدين مردم شريف قم از قم خارج بشن. ورر اخر بايد بگم هر چه يگويم به قدر فهم توست مردم اندر حسرت فهم درست.
چهار‌شنبه 10 تير 1388

ojoobeh - اكراين - كيف
eliasaus - استرالیا - ملبورن

دقيقا با شما موافقم.كاملا درسته اي كاش همه بيشتر دقت كنن
چهار‌شنبه 10 تير 1388

kooroshkaviani - ايران - تهران
براي ضربه زدن به حكومت بايد همگي دست به دست هم بدهيم :

1- حتي پس از برقراري پيامك از ازسال ان خودداري كنيم
2- خريد اجناسي كه از طريق صدا و سيما تبليغ مي شود را تحريم كنيم
3 - روزنامه هاي دولتي را حتي براي پاك كردن شيشه ها هم نخريم

نظر دهيد
چهار‌شنبه 10 تير 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
zeinabe - ايران - قم
اين ناظر در تمام كشورهايي كه دموكراسي در آن وجود دارد هست در آمريكا اين كار توسط مجلس سنا انجام ميشه كه توسط مردم براي يك دوره مشخص انتخاب ميشه ولي در ايران اين ناظر ولي فقيه است كه بصورت مادام العمر است وخود را عقل كل و معصوم ميداند در حاليكه پس از امامان ما كسي را كه معصوم باشد نداريم و بايد اين ناظر بصورت يك شورا باشد و صلاحيت آن پس از يك دوره مثلا4 ساله توسط مردم تاييد بشود نه اينكه مادام العمر باشد.....
چهار‌شنبه 10 تير 1388

سیاوش ایرانی - ايران - ايران
zeinabe - ایران - قم
شیر سماور.....به ... داور(تون)
ببخشید من از همه عذر میخوام اما طاقت نیاوردم. معذرت میخوام
چهار‌شنبه 10 تير 1388

Nahid-Haghi - ايران - تهران
زینب از قم . امام (ره) به خامنه ای گفت : تو حتی معنی lt;وgt; از ولایت فقیه را نمی فهمی . آن وقت فکر می کنی اون چیزی که این سید جد به کمر زده می گوید درست است . من هم برایت یک جوری می گویم که حالیت بشه « ... شو . هم تو هم روسای قاتل و جنایتکارت »
چهار‌شنبه 10 تير 1388

hasrat-takey - انگليس - بريستول
zeinabe - ايران - قم
من هم متاسفم براي شعور تو. البته انتظاري هم نميشه داشت چيزي بهتر از اين در قم نمي توني ياد بگيري
چهار‌شنبه 10 تير 1388

great dariush - ایران - تهران
سلام. من این رو چند دقیقه پیش دیدم که یکی از دوستانم برام ایمیل زده بود. نمی دونم اینا کیا هستن اما گفتم شاید برای بقیه هم جالب باشه. /// جنبش سبز کردن ایران را با همراهی شصت و هشت نفر از دوستانی که تا این لحظه اعلام آمادگی کرده اند آغاز می کنیم. هدف ما سبز کردن سراسر ایران است. روش هایی که تا این لحظه اعلام شده اند: - ریختن رنگ سبز بر کف خیابان ها - ریختن کاغذ رنگی سبز روی خیابان ها - گره زدن پارچه سبز به درخت ها و ستون ها - سبز کردن ستون ها، میله ها و تمام سطوح ممکن شهری - کشیدن خط سبز بر روی تمام سطوح ممکن با اسپری - گذاشتن کاغذ سبز در تاکسی ها و اتوبوس ها - اعضا دقت کنند که به هیچ وجه به اموال خصوصی ضربه نزنند و طوری کار نکنند که موضوع خرابکاری به نظر برسد. منتظر نظرات شما در ذیل همین مطلب هستم. تا این لحظه شصت و هشت نفر اعلام آمادگی کرده اند. شصت نفر در تهران. سه نفر در اصفهان. دو نفر از شیراز. سه نفر هم از نقاطی که اعلام نکرده اند. منتظر خبر بقیه هستم. باید تمام ایران را سبز کنیم. /// لطفا اگر مایل بودید به دیگران هم خبررسانی کنید
چهار‌شنبه 10 تير 1388

هوای آزاد - ايران - كرج
zeinabe - ایران - قم
عزیزم شما برای خودت متاسف باش فعلا اونی که از شرایط جامعه بی خبره و سرشو کرده زیر برف شمایید نمی دونم بعضی ها چرا نمی خوان فکر کنن ببینن وبشنون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این داور رو کی انتخاب کرده؟ چرا فکر میکنید همه این داورشما رو قبول دارن؟یعنی باید قبول داشته باشن؟فعلا اون کسی که درک نداره خودتی واقعا هیچی به شماها نمیشه گفت.......
چهار‌شنبه 10 تير 1388

mehditm - ايران - تهران
يه فيلمي من از تمساح يزدي ديدم كه تا خامنه اي رو ديد افتاد گيوه هاي خامنه اي رو ليسيد.
خوب معلومه يه همچين كروكوديلي رو خامنه اي بيشتر دوست داره.
لعنت به همه رژيم جمهوري اسلامي يه مشت بيمار روحي و رواني كه از ازار دادن مردم لذت ميبرند
چهار‌شنبه 10 تير 1388

n.m - ايران - تهران
great dariush - ایران - تهران
منم موافقم خيلي عاليه
چهار‌شنبه 10 تير 1388

tanha1363 - ايران - تهران
سیاوش ایرانی - ايران - ايران

نه عزيز ناراحتي نداره. خب شعور شما هم در همين حده. اما حيفه اسم ايراني كه رو خودت گذاشتي.
.. و خداوند تحمل را آفريد.
پنج‌شنبه 11 تير 1388

shirdelan2009 - هلند - ايده
مرگ بر نظام كثيف جمهوري اسلامي ايران / مرگ بر ديكتاتر / مرگ بر بسيجي / اتش بگيرد اين عروسكهاي خيمه شب بازيها / مخصوصن خامنه اي
پنج‌شنبه 11 تير 1388

amirsony - ایران - تهران
تو رو خدا یکی به من راجع به شرکت در بالماسکه توضیح بده دارم دیونه میشم
یکی بگه راسته یا نه
پنج‌شنبه 11 تير 1388

mehditm - ايران - تهران
اصلي ترين علت اختلاف هاشمي و خامنه اي نخوردن قرص ويگرا از طرف هاشمي بوده علت ديگري نداره
شنبه 13 تير 1388

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
شیخ حسین انصاریان:خیلی از زنان بدکاره را خودم شوهر دادم
علم الهدی: فسق‌ و فجورهایی در فرودگاه مشهد می‌بینیم
مشاهدات جالب روان‌پزشک سوئیسی از کنگره روان‌پزشکی در ایران.
برگزاری تور شب یلدا ممنوع شد
معاون اول روحانی: هنوز نگفته‌ایم چه سوء استفاده‌هایی در گذشته انجام شده است
آمریکا سفارت خود در کوبا را بازگشایی می‌کند
دلار آمریکا در بازار ایران به بیشتر از ۳۵۰۰ تومان رسید
سهم ایرانی‌ها در انتشار مقاله‌های علمی تقلبی
بحث و جدل پیرامون ورود یک ماده مخدر "کاملا قانونی" به بازار.
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف»
دفاع لاریجانی و نوبخت از فعالیت‌های اقتصادی قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت.
ولایتی «سیستم امنیتی» استرالیا را طراح گروگان‌گیری سیدنی دانست
معاون ستاد کل نیروهای مسلح در ایران: نباید امید زیادی به مذاکرات اتمی داشت
محاکمه عده‌ای از هواداران فوتبال در استانبول به اتهام براندازی.
روحانی: ۴۴ درصد از کل پولی که در تاریخ ایران چاپ شده در مسکن مهر خرج شد
بررسی روزنامه‌های صبح تهران؛ چهارشنبه ۲۶ آذر
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی
قیمت مسلمان برای استقلال 500 میلیون ، برای پرسپولیس 2.5 میلیارد تومان!
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه
تقاضای کمک رژیم سوریه از ایران در پی ضربات خونین جبهه نصرت.
حقیقی: 7، 8 تیم داخلی و خارجی مشتری‌ام هستند/حقیقی: یک میلیارد بدهند تا بمانم!
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی
پلیس ایران: گروگانگیر سیدنی کلاه‌بردار فراری بود.
بعد از قتل معلم بروجردی/ یک معلم قزوینی تهدید به قتل شد
علی کریمی واکنشی به حرف‌های دایی نشان نداد / ترجیح می‌دهم چیزی نگوی
کلوچه لیمویی
جذب ویتامین A با آووکادو
مفاهیم: کربوهیدرات چیست؟
یوگا در پیشگیری از بیماری‌های قلبی 'موثر' است
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
کارشناس مذهبی، داستانی از چشم‌چرانی با ذکر خدا تعریف می‌کند
تصادف دوچرخه سوار با یک آهو در جاده
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن
زندگی ایرانی در کشاکش سنت و مدرنیته.
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر
ویدیوی نگاهی به سال 2014 - تهیه شده توسط گوگل
از پل خواجوی اصفهان تا چهل برج بامیان.
آلمان و تنوعی که نمی‌توان از آن چشم پوشید.
عنکبوت بزرگ یک مارمولک را زنده زنده خورد
افتادن کالسکه بچه بر روی ریل قطار در ملبورن استرالیا در پی چندثانیه بی توجهی پدربزرگ
دومین آکواریوم بزرگ جهان در ژاپن
مادربزرگ 77 ساله ای که وزنه بردار است
یک گدای حقه باز چینی
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر (188+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (106+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (78+)
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه (72+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (71+)
مرگ قهرمان وزنه‌برداری جام باشگاه های آسیا / میثم محبی دچار گازگرفتی شد (70+)
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی (67+)
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی (65+)
کشته شدن بیش از۱۳۰ دانش‌آموز در حمله طالبان به مدرسه‌ای در پاکستان (61+)
معرفی غذاهای سنتی افغانستان به جهان. (59+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (53+)
رفسنجانی: تنها گاهی قطعاتی از کوه یخ فسادها به مردم گفته می‌شود (50+)
اعلام آمادگی سومین بوش برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا (37+)
اسکایپ ترجمه همزمان می‌کند (36+)
علی کریمی واکنشی به حرف‌های دایی نشان نداد / ترجیح می‌دهم چیزی نگوی (34+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.