صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
اظهارات بی سابقه ی محتشمی پور در مورد جریان مصباح اظهارات بی سابقه ی محتشمی پور در مورد جریان مصباح

جمعه 06 ژوئن 2008 - 17 خرداد 1387
در حاشیه افشاگری محتشمی پور علیه «فرقه مصباحیه» و واکنش طرفداران این جریان


● مقالات

اظهارات بي سابقه ي محتشمي پور در مورد جريان مصباح

هيچ تفاوتي بين مصباح و طالبان نيست

 امام هرگز تفكر مصباح را قبول نداشت

چرا براي تطهير خود، از رهبر انقلاب مايه مي گذاريد؟

همزمان با فرارسيدن ايام سوگواري شهادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و نوزدهمين سالگرد ارتحال رهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني(ره)، مراسمي از سوي حضرت آيت الله طاهري در حسينيه اعظم اصفهان با حضور جمع كثيري از چهره‌هاي سياسي و انقلابي اصفهان و و دوستداران امام عظيم‌الشان برگزار شد

به گزارش سرويس سياسي خبرگزاري «انتخاب» به نقل از ياران باران، حجت‌الاسلام و المسلمين علي‌اكبر محتشمي‌پور عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز طي سخناني در اين مراسم  همزماني نوزدهمين سالگرد ارتحال امام با شهادت حضرت زهرا(س) را داراي رمز و رازهاي بسياري دانست و گفت: پيامبر اكرم در كمال قدرت، مظلوميت و تنهايي ظهور كرد و اسلام را به مدت 13 سال در سخت ترين شرايط مكه ترويج داد و پس از ورود و هجرت به مدينه، اسلام رفته رفته گسترش پيدا كرد و اسلام به اوج قدرت و عزت خود رسيد و در اين زمان بود كه پيامبر خبر داد به زودي اسلام بار ديگر غريب خواهد شد و پس از رحلت پيامبر اسلام دوران غربت اسلام آغاز شد.
 

گسترش اسلام به معناي گسترش ظاهري و مادي نيست                                                                             
 

 وي افزود: پس از رحلت پيامبر و در دوران خليفه اول، دوم و سوم از نظر ظاهري شاهد گسترش اسلام  از جزيره العرب به بسياري از كشورهاي مختلف هستيم، ولي از نظر واقعي اسلام در غربت به سر مي برد. زيرا گسترش اسلام به معناي گسترش ظاهري و مادي نيست و افرادي كه دين و انقلاب جهاني اسلام را دركنار پيامبر ايجاد و پايه گذاري كردند، در ثبات و استقرار آن خانه نشين شدند و اسلام به تبع ياران حقيقي و مروجان حقيقي خود غريب شد.

محتشمي پور تصريح كرد: وقتي علي(ع) و فاطمه زهرا(س) و ديگر اصحاب و ياران حقيقي پيامبر خانه نشين مي شوند و تبيين كنندگان اسلام ناب از جامعه كنار گاشته شده و حضور ندارند، اينجاست كه خطر اسلام را تهديد مي كند و چگونه است كه پس از 1400 سال تاريخ دوباره تكرار مي شود و مشاهده مي كنيم فرزند برومند پيامبر يعني خميني كبير، همان تهمت ها و افتراها كه به پيامبر در مكه وارد شد ، به فرزندش در نجف وارد مي شد و مزدوران آمريكا و شاه زندگي سختي براي امام خميني در نجف بوجود آورده بودند و چهره هاي مورد اعتماد مردم در زمان شاه در گوشه زندان مورد هتك حرمت قرار گرفته بودند.
 

اين نظام بر پايه خواست مردم بنا شد                                                                                                    

 اين عضو مجمع روحانيون مبارز مردم سالاري را از اصول غيرقابل خدشه انقلاب كه امام بر آن تاكيد داشتند دانست و گفت: دو ركن اصلي پيدايش انقلاب، اسلام و جمهوريت يعني حضور مردم است و اين نظام بر پايه خواست مردم بنا شد و وقتي امام دم از جمهوري مي زند بر اساس شناخت از اسلام و تمام اديان آسماني بود نه يك شعار و فريب.
 

مجموعه اي كه يك روز هم با انقلاب و امام نبودند، امروز مفسر انقلاب شده اند                                                      

محتشمي پور افزود: آيا اين مظلوميت انقلاب و امام نيست كه تمام كساني كه همراه امام بودند كنار روند و مجموعه اي كه يك روز هم با انقلاب و امام نبودند بيايند و داعيه دار و مفسر انقلاب اسلامي شوند و به نام امام در قم موسسه ايجاد كنند و افرادي كه امروز در ميان پايگاه هاي نظامي حضور مي يابند و افكار خود را به نام افكار امام به جوانان القا مي كنند يك ذره به تفكر امام ايمان نداشته و ندارند و نخواهند داشت.
 

فرقه مصباحيه به دنبال ريشه كن كردن افكار امام است                                                                               
 

وي با اشاره به بعضي افكار كه امروز به نام افكار امام خميني در جامعه منتشر مي شود گفت: فردي مطرح مي كند كه اين جمهوريت كه امام از آن دم مي زند بر اساس مقتضيات قبل از انقلاب مطرح شده است و گرنه راي مردم ملاك نيست و در اسلام جمهوري نداريم، يعني اين آقا كه در راس فرقه مصباحيه قرار گرفته است به دنبال ريشه كن كردن افكار امام است.    وي افزود: راي مردم  از اصول اسلامي است و تا مردم بيعت نكنند و راي ندهند هيچ كس مشروعيت پيدا نمي كند و اين از اصول غيرقابل خدشه اسلامي است
 


 محتشمي پور مي گويد: مصباح كه يك روز هم در جنگ نبوده، امروز در پايگاههاي بسيج حضور پيدا مي كند


 

هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد                                                       

 وي خاطرنشان كرد:متاسفانه امروز افرادي كه مسائل اوليه اسلام را درك نكرده اند ايدئولوگ يك جريان تندرو شده اند و هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد و افرادي كه هيچ اهميتي براي مردم، ملت ايران و جواناني كه به عنوان يك ركن از اركان انقلاب براي امام مطرح بودند قائل نيستند، از افكار امام پيروي نمي كنند. امام جوانان را از 15 خرداد تا 22 بهمن و پايان عمر شريفش از سرمايه هاي انقلاب و كشور مي دانست و براي آن ها اهميت زيادي قائل بود در حالي كه شما آن ها را افرادي منحرف، بي دين و هرزه معرفي مي كنيد و آيا پيامبر اينگونه مردم را ارشاد ميكرد و امام اينگونه ملت را به صحنه آورد؟  وي افزود: انقلاب و نظام منهاي مردم مساوي با صفر است و اگر مردم نباشند نظامي وجود ندارد.

امام هرگز تفكر مصباح يزدي را قبول نداشت                                                                                         

اين عضو مجمع روحانيون مبارز افزود: جريان مصباحيه حتي يك روز هم به جبهه نرفت و چگونه است كه امروز داعيه دار آن شده است و در پايگاه هاي بسيج حضور مي يابد. مصباح يزدي هيچ مسئوليتي در دوران امام نداشت و امام هرگز تفكر او را قبول نداشت. از سال 44 در تمام اعلاميه هايي كه علما و روحانيون قم و شهرستان ها امضا كرده اند حتي يك امضا از اين آقا ديده نمي شود و چه شد اين افراد اينگونه انقلابي شدند؟ شمايي كه يك عمر خون به دل امام كرديد، شما متحجران و شما مقدس نماها كه وقتي ديديد امام سر بر زمين گذاشت برخاستيد...آيا اينان همان مسلمانان بعد از فتح مكه نيستند كه آمدند و خاندان پيامبر را خانه نشين كردند؟ آيا مثل اينان مثل خوارج نيست كه تفكر همه را به غير از تفكر خود تكفير مي كنند و امروز شخصيت هاي انقلاب توسط همين افراد تكفير مي شوند.

امام معتقد بودند هيچ كس قيم مردم نيست                                                                                          

 محتشمي پور با اشاره به انديشه والاي امام خميني گفت: اهميت امام در تلفيقي از انديشه، گفتار، كردار و عملكرد امام بود و ايشان داراي رسالت و انديشه بزرگ براي آزادي همه نسل هاست و امام اعلام مي كنند شاه بايد برود و نظام ستم شاهي بايد سقوط كند تا ملت ايران خود براي سرنوشت خود تصميم بگيرند. امام معتقد بودند مردم راه درست را انتخاب مي كنند و هيچ كسي قيم مردم نيست و كسي نمي تواند از طرف مردم صحبت كند.

وي افزود: اين رابطه امام با مردم است و امام اينگونه انقلاب را به پيروزي رساند. حال آيا امام مانند شما اهل دنيا ، متحجران و مادي گرايان در لباس تقدس در حال دغل كاري بود كه اينگونه امام را معرفي مي كنيد؟ امروز با خطري بزرگ مواجهيم و آن خارج كردن ياران امام از صحنه است تا مجموعه اي كه ريشه اي در انقلاب، نظام و مردم ندارند بيايند و از موضع مردم و انقلاب صحبت كنند.

عزت امروز به خاطر امام، انقلاب و اين مردم است                                                                                   

وي با بيان اينكه امروز افرادي به دنبال به حاشيه بردن ياران امام هستند گفت: امروز افرادي مطرح مي كنند كه بايد ديگر بساط جماران برچيده شود، وقتي از آن ها مي پرسيم منظور برچيدن خانه امام است يا حسينيه جماران مي گويند خير! منظور اين است كه بساط افرادي كه از ياران امام بودند و هر وقت اشكالي مي بينند، اشكال تراشي مي كنند و فضاي جامعه رابه زمان امام مي برند بايد برچيده شود. ميگويند كساني كه امام را درك كرده اند و انديشه امام را مي دانند بايد بساطشان جمع شود. ولي بدانيد اي مقدس نماها و اي متحجرين كه اگر امروز پايگاه و شخصيت و كرامت ظاهري داريد همه از پر قباي آن پير عارف است وگرنه در زمان شاه كه بوديد؟ و چگونه با شما صحبت مي شد؟ و امروز اينگونه عزت پيدا كرده ايد و عزت امروز شما به خاطر امام، انقلاب و اين مردم است. وي افزود:اين توهين هاي زيادي كه بر عليه نوه حضرت امام در روزنامه ها، نشريات و سايت ها مطرح كردند به خاطر همين اعتقاد است كه بايد بساط جماران برچيده شود و امروز من، شما و همه آحاد مردم مسئوليم .

 نظارت استصوابي با روح قانون اساسي مغايرت دارد                                                                     

 محتشمي‌پور با بيان اين‌كه " اسلام ناب، اسلام قدرت، حكمت و عزت تمام مردم است" تصريح كرد: امام به دنيال اسلام ناب بود نه اسلام مرفهين بي درد، و اسلام ناب، اسلام قدرت، حكمت و عزت تمام مردم است. نه اينكه مردم محتاج حكومت باشند و اين حكومت است كه محتاج مردم است. 

وي افزود: متاسفانه كارهايي انجام داده اند كه باعث خواري نظام است و در نظام جمهوري اسلامي ايران بايد حرف مردم ملاك عمل قرار گيرد نه اينكه شوراي نگهبان و هيئت هاي اجرايي براي مردم تصميم گيرند. وي با تاكيد بر اينكه "اگر قانوني باشد كه روح انتخاب را از مردم بگيرد با قانون اساسي مغايرت دارد" گفت: نظارت استصوابي با روح قانون اساسي مغايرت دارد ولا اينكه در مجلس چهارم به تصويب رسيده باشد و كدام عقل سليمي چنين چيزي را مي پذيرد. وي در پايان افزود: اميدواريم تصميم گيرندگان اصلي به خود بيايند و همه دلسوزان انقلاب بار ديگر بيايند و به ياري اين اسلام و نظام برسند و اين انقلاب را از دست نااهلان نجات دهند.


 

در ابتداي جلسه حجت‌الاسلام و المسلمين محتشمي‌پور، ضمن تشكر از دعوت آيت الله طاهري در تمجيد شخصيت ايشان گفت: بنده همواره خود را در برابر چنين شخصيت هايي كوچك ميينم و دست اين بزرگواران را مي بوسم و اميدوارم خداوند سلامتي و طول عمر براي اين شخصيت هاي بزرگ كه تضمين كننده انقلاب هستند عنايت فرمايد.

در حاشيه افشاگري محتشمي پور عليه «فرقه مصباحيه» و واكنش طرفداران اين جريان

يكم. آقاي حجت الاسلام محتشمي پور اخيراً در تبيين «فرقه ي مصباحيه» به موارد جالبي اشاره كرده است. او گفته «آقاي مصباح يك ذره به تفكر امام ايمان نداشته» و اعلام كرده «فرقه مصباحيه به دنبال ريشه كن كردن افكار امام است» و در ادامه «تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام»، ندانسته است.

وي در ادامه به گذشته حجت الاسلام مصباح يزدي اشاره مي كند و مي گويد: جريان مصباحيه حتي يك روز هم به جبهه نرفت و چگونه است كه امروز داعيه دار آن شده است و در پايگاه هاي بسيج حضور مي يابد. مصباح يزدي هيچ مسئوليتي در دوران امام نداشت و امام هرگز تفكر او را قبول نداشت. از سال 44 در تمام اعلاميه هايي كه علما و روحانيون قم و شهرستان ها امضا كرده اند حتي يك امضا از اين آقا ديده نمي شود و چه شد اين افراد اينگونه انقلابي شدند؟ شمايي كه يك عمر خون به دل امام كرديد، شما متحجران و شما مقدس نماها كه وقتي ديديد امام سر بر زمين گذاشت برخاستيد...آيا اينان همان مسلمانان بعد از فتح مكه نيستند كه آمدند و خاندان پيامبر را خانه نشين كردند؟ آيا مثل اينان مثل خوارج نيست كه تفكر همه را به غير از تفكر خود تكفير مي كنند و امروز شخصيت هاي انقلاب توسط همين افراد تكفير مي شوند.

دوم.امروز هر فرد و گروهي كه طرفدار انقلاب ، نظام جمهوري اسلامي و معتقد واقعي به افكار امام و رهبري باشد و از اطلاع بر تاريخ اين سرزمين پرافتخار هم بي بهره نباشد؛ و درعين حال به اسلام و جاودانگي و كمال آن و هم ارمانهاي انقلاب و انديشه امام باور داشته باشد و از مردم دوستي و مليت بويي برده باشد ؛و با تحليل درست اوضاع ايران و جهان،نيم نگاهي هم به خطرات خطير و تهديدها و فرصت ها داشته باشد ؛ نمي تواند خطر تحجر يا سكولاريسم پنهان را ناديده بگيرد.

انقلاب اسلامي حاصل خواست جمعي ملت ايران و برآمده از انديشه جريان انديشه گي امام (قدس)  و مبارزه پيگير  گروهي از شاگردان امام و طلاب و دانشجويان مقلد ايشان بود كه تا سالهاي  1354 اقليتي كم شمار در حوزه و دانشگاه به حساب مي آمدند و هماره در فشار و مضايقه همه جانبه شاه و ساواك وجريان متحجر قرار داشتند .

مبارزان پرسابقه و ديرپاي انقلاب و همراهان امام در آن زمانها كاملا معلوم هستند ، همان طور كه مخالفان انقلاب و نهضت امام از سكولارها و لائيك ها تا عناصر وابسته به جريانهاي متحجر درمجامع روحاني يا وابسته به انها  نيز كاملا مشخص هستند .

ضربات و هم زخم زبانهايي كه انقلاب و امام و روحانيان و دانشجويان و مردم پيرو امام از جريان متحجر تحمل كردند بسيار  سنگين و زخمهايش بسيار عميق بود.

سوم. پس از پيروزي انقلاب و به قدرت رسيدن جريان انقلابي ، گروهي از متحجران كه طالب امتيازات خاص بودند و دلشان براي مواهب  اقتدار سياسي و اقتصادي و امتيازات خاص لك زده بود و از طرفي به خاطر حساسيت جريانهاي انقلابي و نيز شخص امام ، و به خاطر افكار و سوابق مشعشعشان، راهيابي به قدرت و دستيابي به امكانات گوناگون و برخورداري از مواهب آن در حكم محال بود ، با برنامه ريزي گسترده و پيگيري فشرده ضمن شناسايي خلاء ها و روزنه هاي ورود به مجموعه انقلابيون و دستابي شان به حوزه هاي تصميم گيري و تاثيرگذاري ، اندك اندك و خزنده چنان كردند كه بسياري از انقلابيون واقعي و دلسوزان امام و رهبري و مردم به بهانه هايي از حيز انتفاع خارج شدند و ترور فيزيكي يا حيثيتي شدند و يا به دلايل گونگون به عزلت خود خواسته ،اما اجباري به حاشيه رفتند يا رانده شدند .

و از طرفي جريان متحجران فرصت طلب با بهره گيري از غفلت انقلابيون مردم و حضور نيروهاي اصيل در دفاع مقدس و عرصه هاي پرخطر و خطير انقلاب ، با برنامه ريزي ضمن كادر سازي  وسيع و حمايت جدي از آنها و نفوذشان به درون حوزه قدرت سياسي ، اقدام به عضو گيري از ميان مجموعه متوليان و مديران كردند و در مدت زماني خاص توانستند  نفرات بسياري از همفكران و شاگردانشان را در حوزه هايي از مديريت كشور وارد كنند  و با فرصت شناسي  و بهره گيري از خلاء ها و كاستي ها و مشكلات متفاوت  ، به سرعت به پر كردن نقطه هاي خالي وخلاء پرداختند .

تندروي ها و افراط و تفريط گروهها و عناصري از دو جناح عمده كشور ، وجود و افزايش خلاء هاي تئوريك و غفلت انقلابيون از كارهاي فكري و فرهنگي و توليد انديشه در زمانه ضرورت ، و از سويي اقدامات و مواضع ناشيانه و جاهلانه و... گروههاي خاصي از جناح چپ كه اينك به جماعت اصلاح طلب  موسوم شده اند ، در قدرت گرفتن زود هنگام گروه متحجران  سهمي انكار ناشدني دارد .

چهارم. فراموش نكنيم كه جريان موسوم به اصلاح طلب  پس از آنكه در جريان انتخابات دوم خرداد 76  دركمال ناباوري و تمام شگفتي  به پيروزي رسيدند  ،  به جهت 1-  فقر تئوريك  2-  نفوذ افراد وگروههايي با مواضع ناشناخته و مشكوك بين آنها ،3- تكثر عجيب و وجود انگيزه ها ،علايق ، باورها و خواستگاهها و اهداف و مقاصد متضاد در ميان انها ،4- افراط و تندروي بسياري از آنان  و اقدامات راديكال برخي افراد 5- سخنان جاهلانه برخي از انان كه دچارذوق زدگي  شده بودند ، و از طرفي به همين دلايل يا  مسائل ديگر برنامه مدون و علمي كارشناسانه شده اي براي اداره كشور نداشتند و از طرفي با فشار مردم براي حل مشكلاتشان مواجه بودند ، در يك اقدام خيانتبار سعي كردند از طريق غول نشان دادن جريان مقابل ، وجود وحضور بي خاصيت خودشان را درقدرت  توجيه كنند .

براي رسيدن به چنين مقصد و مقصودي  افرادي از ميان جريان متحجر  كه اقدامات و سخنانشان مي توانست  نوعي ترس و تنفر درميان مردم ايجاد كند ، گو انكه از نگاه سازماني جز جناح موسوم به راست محسوب نمي شدند ، اما از سوي  طراحان نقشه كش ها و تئوري پردازها ي جريان چپ ، به پيشاني اين افراد  تابلو جريان راست زده شده و هر روز سخنان و اقدامات اين افراد در رسانه ها مطرح و آنقدر ادامه يافت و بزرگنمايي شد  كه اين افراد كه روزي درشمار  ضد انقلاب به حساب مي امدند  و در مقابل انقلابيون صف اراي كرده بودند ، اندك اندك با تبليغات  اصلح طلبان  لباس تئوري پردازي انقلاب پوشيدند و در اين زمان با يك برنامه منظم و استفاده از بلاهت گروهي از اصلح طلبان و غفلت و تحليل ناشيانه شاخص هاي جريان راست، شرايط براي حضور اينان در نوك هرم قدرت سياسي آماده شد و شد انچه شد .

پنجم. بله، روزگاري كه آقاي مصباح يزدي در خطبه هاي پيش از نماز جمعه ي تهران، اظهاراتي عليه اصلاح طلبان به زبان آورد، وي كم كم تبديل به تيتر نخست رسانه هاي اصلاح طلب شد. اين رسانه ها، در اقدامي خيانتبار اظهارات اين شخص را كه هيچ تناسبي با اصولگرايي ندارد، تيتر كردند و با برنامه ريزي مشخص، وي را تبديل به غول و نماد جريان اصولگرايي كردند، حال آنكه هر ناظري با نگاهي ساده به اتفاقات روزمره سياست و موضع گيري هاي جريان اصولگرا، متوجه فاصله عميق تفكرات اين جريان با شخص مصباح يزدي خواهند شد.

اين جريان هاي متحجر كه داعيه غير مردمي دارند، يا از «اصولگرايي خاص» سخن مي گويند و در جامه خودي نمايش مي آرايند، يا خود را تنها نماينده حقيقي مطالبات جامعه فرامي نمايند، تلخ و تندترين رويارويي ها را با بيانات روشن امام (ره) و فاش گويي گذشته ي تيتره و تار آنان صورت داده اند.از اين امر چه مي توان فهميد؟اين رويارويي ها نشانه چيست؟آنها احتمال، افشاي گذشته خويش را بالا مي بينند و لذا ناخرسندند.بر اين پايه،نبايد در همه ادعاهاي فربه و فخيم آنها ترديد كرد؟

ششم. به گواه آقاي محتشمي پور و ساير سابقون انقلاب، حجت الاسلام مصباح يزدي، فردي است كه پيش از انقلاب اسلامي نقشي - حتي به اندازه ي امضا پاي يك اعلاميه - در پيروزي آن نداشته و بنا به گفته ي آقاي كروبي، «وقتي از آقاي مصباح يزدي خواستيم پاي اعلاميه را امضا كنيم، ايشان پاسخ دادند كه حاج آقا روح الله از اين تندروي ها زياد مي كنند، ما نبايد گوش كنيم!

بنا به اظهار نظر اين چهره هاي شاخص، آقاي مصباح پس از پيروزي انقلاب و آغاز جنگ، كمتر ديده شد و حتي بنا به اظهار نظر ساير چهره هاي شناخته شده كشور، يكبار هم در جبهه هاي جنگ ديده نشد، اما پس از فوت حضرت امام (ره) و در گذر زمان، ناگهان با شعبده آشفتن ، تبديل به يك انقلابي دوآتشه و نظريه پرداز انقلابي و سرسخت شد و با تشكيل گردان هاي عاشورا و شهادت، از ياران  مخلص دوران جنگ شد!

هفتم. پس از ابراز نظرهايي چنين افشاگرانه،  برخي جريان ها و رسانه هاي تندخو، ضربه هاي بي آهنگ و عتاب و طعن هاي ناموزون خود را شتاب بيشتري داده و صدالبته باز هم خواهند داد.جريانها و كساني كه شبروانه برنامه روشن كردن فرقه ي مصباحيه را در صدر اولويت هاي خود قرار داده اند و طعمه طعام رنگيني براي خوان دشمني و دشنام خود يافته اند، ترس وهراس خويش بيشتر عيان مي كنند و لجوجانه حجاب چشم هاي واقع بين مي شوند.

اما خطاب به اين دوستان مي گويم، آيا بهتر نيست آنها به جاي آن كه از افشاگري گذشته ي اين جريان، نگران و خشمگين باشند و از عملي شدن تجربه اي نو از مديريت اصولگرايان نوانديش واهمه كنند، از مردم مشتاق به فكر و انديشه پويا و مخالف تحجر آزرده خاطر و دل شكسته باشند؟

هشتم. از سوي ديگر، طي اين سالها، هر گاه شخصي با تكيه بر مستندات و گواه انقلابيون، به سوابق ايشان اشاره اي مي داشت، فرياد طرفداران اين جريان به آسمان مي رفت. اين افراد با استناد به اظهارات مقام معظم رهبري در مورد شخصيت علمي آقاي مصباح يزدي (و نه سياسي) سعي مي كردند، گذشته وي را، در ميان حمايت هاي 10 سال پيش رهبر انقلاب تطهير و او را از اتهامات متعدد تبرئه كنند.

شخصيت علمي جناب مصباح كاملاً محترم! اما در اين بين، بد نيست اشاره كنيم كه جريان مصباح يزدي در توجيه حملات بي سابقه به آقاي هاشمي با وجود اظهارات حمايت گرانه ي امام (ره) و رهبر انقلاب از ايشان، مي گويند: به گفته ي امام (ره)، شرايط حال، ملاك است.

خب، اين توجيه را قابل قبول مي دانيم، اما براساس همين اظهار نظر آقايان، فرمايشات رهبري در تمجيد از  آقاي مصباح يزدي مربوط به 10 سال پيش بوده و طي اين سال ها، جناب مصباح هيچ ديدار رسمي با رهبر انقلاب نداشته و ايشان نيز، اظهار نظري در مورد شخصيت آقاي مصباح نكرده اند. 

پس چگونه است كه طرفداران  تندخوي اين جريان، با استناد به يك اظهار نظر 10 سال پيش رهبر انقلاب ان هم در مورد شخصيت علمي ايشان، وي را مستحق هيچ گونه نقد و فاش گويي نمي دانند، اما آنگه كه خود به سبك كينه هاي «بدريه وحنينيه» ، «رهبر حملات به پاره‌ها و شالوده‌هاي انقلاب» مي شوند، مدعي مي شوند، «ملاك ارزيابي فرد، شرايط حال انان است»  

با اين اوصاف، نبايد به گذشته ي اين جماعت نگاهي انداخت؟ آيا اگر فرد و جرياني در به ثمر رساندن انقلاب، جنگ 8 ساله، و... هيچ حركت قابل قبول ارائه نداده، اما ناگه مدعي همه چيز شود و در پس الفاظ انقلابي پنهان شود ، نبايد به وضعيت حال آنان نگريست؟ آيا بايد اجازه داد به ادعاي خود در مورد انقلاب، هر روزه وسعت بخشند؟

نهم. از سوي ديگر آنچه بيش از هر چيز، طرفداران و هواخواهان نظامي جمهوري اسلامي را مي آزارد، سوء استفاده ي يك جريان در جهت منافع خويش از اظهارات رهبري انقلاب است. آيا اين بزرگترين ظلم به شخصيت حضرت آيت الله خامنه اي (مدظله العالي) نيست كه براي تطهير جريان خود، از نام ايشان مايه بگذاريد؟ چرا براي رسيدن به اهداف سياسي و بندبازي هاي خود، نام رهبري انقلاب را وسط ميكشيد؟ نه،  اين انصاف نيست!

آيا بهتر نيست كه دوستان اهل تكليف و برخي  برادران محترمي كه از سر خيرخواهي سر در لاك خويش فرو برده اند،به جاي سكوت و فراموشي مصلحتي، به مقابله با جرياني بپردازند كه به سادگي آب خوردن، از شخصيت و نام رهبر انقلاب براي تطهير جريان خود استفاده مي كنند؟

نگارنده ضمن احترام و ارج گذاردن به تك تك دوستان و همفكران توجه آنها رابه حساسيت وضع موجود و حياتي بودن وضع مطلوب براي جريان اصيل انقلاب جلب مي كنم و ضرورت مقابله با اين جريانات متحجر را يادآور مي شوم. 

توضيح: همانطور كه در لابه لاي سطور مختلف يادداشت ذكر شده، مقصود نگارنده شخصيت علمي آقاي مصباح يزدي نيست و بحث، صرفاً در مورد مبارزات و مواضع سياسي ايشان است.

مصطفي فقيهي

zpirooz - المان - آخن
مرده شور همشونو سر تخته بشوره
جمعه 17 خرداد 1387

khoshteep - كانادا - ونكوور
قبلا اشاره شده بود كه خيلي وقته گروه ها و نهادهاي مختلف مذهبي و حكومتي بر سر قدرت با همديگر به منازعه پرداخته ن.اين نمونه اي از اين دست است.
جمعه 17 خرداد 1387

masoud-ab - ايران - كرمان
من نميدونم اين مصباح چي از اين مملكت ميخواد
جمعه 17 خرداد 1387

rusvadek - روسيه - روسيه
مثل يه سگ منتظرن تا صاحبشون دستي به سرشون يكشه و اسنا هم براش دم تكون بدن
شنبه 18 خرداد 1387

فرزند آریا - سوئد - سوئد
همگی سر وته یه کرباسن. مگردر زمان خمینی همه چیز امن و امان بود که حالا نباشه. ...
شنبه 18 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگليس - منچستر
همه شما ها عمروعاص زمانه هستید که با اون اسلامتمون مردم رو خر کردید مردمیکه یه جور امام امام میکنه انگار یادش رفته همون امام جونشو اربابش انگلیس اورد
شنبه 18 خرداد 1387

بابک - ایران - سبزوار
فکر کنم مصباح پسر بن لادن یا ملا عمر باشد
شنبه 18 خرداد 1387

palmera - ايران - اصفهان
من تو جلسه بودم و موقعي كه آقاي محتشمي پور شروع كرد به بدوبيراه گفتن به مصباح يزدي كلي گيج شدم همش منتظر بودم يه نفر پاشه مجلسو به هم بزنه!!!ولي خوشبختانه همه حال منو داشتن
شنبه 18 خرداد 1387

sajjad0001 - ايران - لاهيجان
محتشمی پور که بارها با اظهارات خود به آیت الله مصباح حمله کرده در بخش دیگری از اظهاراتش، ادعای تکراری خود را مبنی بر اینکه "از سال 44 در تمام اعلامیه هایی که علما و روحانیون قم و شهرستان ها امضا کرده اند، حتی یک امضا از این آقا (آیت الله مصباح) دیده نمی شود"، بیان کرد و افزود: شمایی که یک عمر خون به دل امام کردید، شما متحجران و شما مقدس نماها که وقتی دیدید امام سر بر زمین گذاشت برخاستید.
اتهام امضا نکردن اعلامیه از سوی آیت الله مصباح از سال 44 به بعد در حالی مطرح می شود که حدود 18 نامه و بیانیه مهم در طول دوران مبارزه به امضاء آیت الله مصباح رسیده که 7 مورد آن مربوط به پس از سال 44 است. این در حالیست که با استناد به اسناد 5 جلدی انقلاب اسلامی تنها 4 اعلامیه از سوی محتشمی پور پس از تبعید امام امضا شده و در خلال سال های 56 و 57 یعنی سال های اصلی مبارزه حتی یک اعلامیه نیز به امضای وی نرسیده است.
شنبه 18 خرداد 1387

ezatdf - ايران - تهران
آقاي محتشمي پور اولا آقاي خميني اگر به ديكتاتوري اعتقاد نداشت اجازه نمي داد با وجود همه هشدارها و مخالفتهايي كه از سوي دوست و دشمن نسبت به پيامد هاي آن به او شد ولايت مطلقه فقيه در قانون اساسي نهادينه شود. دوما شخصيت آقاي خميني را همه ما به خوبي مي شناسيم و نحوه حكومت كردن ايشان را هم با پوست و گوشتمان تجربه كرده ايم
شنبه 18 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - كترينگ
همه شما ها از بالا تا پایین هیچ فرقی با هم ندارید!!!اینها همش سیاه بازی و مسخره بازی است و بس.ملت ملا و ملا بازی را تو این 30 سال خوب شناخته!!!همه دزد و جنایتکار و وطن فروش و بی احساس و بیسواد و عقب افتاده وووو...هستید چه فرقی با هم دارید!!!فقط در پاچه خواری خم..... و خا.....!!!در صورتیکه خودتانن از حسادت بخون خامنه ای تشنه هستید!!!مثل گرگهای کرسنه و درندهای که اگر یکی چشم بهم بگذارد بقیه اون را میخورند و یک رهبر برای خودشون درست میکنند!!!در این 30 سال خیلس روشن عملکرد و جنایات شما بر ملت چه در زمان جنگ و غیر جنگ مشخص شده است.خجالت بکشید .
شنبه 18 خرداد 1387

zanjan01 - انگليس - لندن
امپراطوري روم را كسي تتوانست شكست بدهد تا اينكه در داخل گرادانندگان اختلاف افتاد و از ان به بعد اين امپراطوري عظيم طولي نكشيد كه بهم پا شيد. به اميد روزي كه اين بلا گريبان سر دمداران رژيم منفور بگيرد. من اي خدا به تو نالم ز زاهدان ريائي كه جهاني بفريبند با قبا و ردائي
شنبه 18 خرداد 1387

soheil 1pa - انگليس - پليموت
هرچه اينها تو سر و كله هم بزنند مردم بيشتر اينها را ميشناسند. حالا همه انهايي كه يك عمر خون مردم وجوانهاشون را توي شيشه كردند داعيه روشنفكري و ازاديخواهي دارند.همين محتشمي پور سالهاي زورگويي و قدرت نمايش را فراموش كرده ولي مردم خوب همه اينها را ميشناسند.شما ملاها همتون سر و ته از يه كرباسيد فقط شايد شدت طالبان صفتي شما كم وزياد داشته باشه.به اميد نابودي شما نمادهاي ظلم و جنايت.
شنبه 18 خرداد 1387

korean boy - كره جنوبي - سيول
اين اقاي تمساح يزدي افكار قرون وسطايي داره و مغز مردم و جوانان رو شستشو ميده و از سواد و تزهاي بالا و بدرد نخوري برخورداره. منطق ايشون منطق طالبانيست.
خدا خواري اين دنيا و عذاب آخرت رو براي ايشون و امثالهم داشته باشه.
شنبه 18 خرداد 1387

عبدالعلي خان - هند - آگرا
هزار لعنت خدا بر دل سیاه شما شیاطین عمامه به سر که پوست از مردم ایران کنده اید و آنقدر بخیل تشریف دارید که چشم دیدن یه عمامه به سر پهن در کله ی دیگه مثل خودتون رو هم ندارید. آخه لامصب ها مگه اون شکم کارد خوردتون سیرمونی نداره که سر یه تیکه استخون هم اینجور مثل سگ به هم می پرید. اون ا..... هم از خودتون بدتر و اون ...... هم که بدتر از همه ی شیاطین. نه اون خوبه نه ایشون لعنت به همگی شون.
يكشنبه 19 خرداد 1387

ocean bird - ايران - ايران
::: امام جوانان را از 15 خرداد تا 22 بهمن و پايان عمر شريفش از سرمايه هاي انقلاب و كشور مي دانست و براي آن ها اهميت زيادي قائل بود ::::

عجب حرفاي خنده دار و مضحكي ميزنند. آخه بدبخت اون جوانايي كه در اين تاريخ ذكر كردي كه الان يا به لطف سياستها يهمون امام زير خاك خفته اند يا عصا دستشونه ( مثل خودت). نكنه كه هنوز فكر ميكني جووني ؟؟!!! نه بابا برو توي خونه تون يه آينه نصب كن. خب اين تمساح هم راست ميگه جوونايي كه حكومت جمهوري اسلامي پرورش داد شكر خدا اغلبشون بسيار بي دين، بي هدف، معتاد و بعضا قاتل و هرزه هستند. چرا ايراد ميگيريد؟؟! شما اين نسل را طوري پرورش داديد كه نتواند معامله اي را با شما بكند كه شما با حكومت پهلوي كرديد.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
کندن قبر برای «شهدای گمنام»‌ در مشهورترین میدان گردشگری یزد
یک «فعال فیس‌بوکی» در ایران به ۲۰ سال زندان محکوم شد
تشکر بشار اسد از حمایت حکومت و رهبر ایران
داووداوغلو: اروپا مبارزه کثیفی را علیه ترکیه آغاز کرده است.
علی لاریجانی: حمایت ایران از سوریه برای این بود که برخی در منطقه قلدربازی درنیاورند
مرگ پدر و پسر در درگیری فامیلی
واکنش فوتبالی‌ها به درگذشت مرتضی احمدی
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
صاحب رتبه تک رقمی کنکور چگونه به یک کلاهبردار اینترنتی تبدیل شد؟
پیام اینستاگرامی صادقیان: در این شرایط پرسپولیس را تنها نمی‌گذارم/ رفیق نیمه راه نیستم
هتلدار سرشناس در دام کلاهبرداران میلیاردی
بازگشت پسر استقلال به استقلال/قلعه نویی طالب لو را برای دروازه تیمش آورد
قبرهایی به قیمت پنت هاوس
رتبه پنجم ایران در خلاق‌ترین محققان مهاجر آمریکا
گلینه عطایی "روزنامه‌نگار سال ۲۰۱۴" آلمان شد
شواهد علمی در تایید اینکه 'خلق را تقلیدشان بر باد داد'
کشف روغن زیتون شش هزار ساله در اسرائیل
بحران پژوهش در ایران؛ کمبود منابع مالی یا سوء مدیریت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
ویدیویی از نواختن تنبک و سنتور توسط کودک خردسال و نابغه
برنامه شب یلدای بی‌بی‌سی در دبی
یک فیلم کارتونی به نام Nuggets , بهترین انیمشن که چگونگی حس یک معتاد از مصرف مواد را در طول زمان شرح میدهد
چطور یک تشک بادی را بدون پمپ, باد کنیم؟
زنده بیرون آمدن دوچرخه سوار چینی از زیر یک کامیون 14 چرخ
میمونی که با کمک‌های اولیه دوستش را نجات می‌دهد.
گشتی در شراب‌خانه‌های آلمان، از سنتی تا مدرن.
از انتخاب سکسی‌ترین زن سال تا خوش ذوقی پاپ.
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
مرتضی احمدی درگذشت (263+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (151+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (133+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (133+)
عکس جالب یلدایی بازیگر زن (120+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (116+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (115+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (111+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (101+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (99+)
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! (90+)
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد (88+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (87+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (83+)
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت. (81+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.